Nowe miejsca pracy dla rawian? Developer chce wykupić piętnaście działek pod budowę hali magazynowo-przeładunkowej…

erawaMiasto
fot. pixabay.com
komentarzy

Ponad 300 osób miałoby znaleźć zatrudnienie w magazynach pobudowanych przez nowego inwestora. Póki co wykupem działek przy ul. Białej zajmuje się developer. Logistyczna hala liczyłaby 60 tys. m2.

Działki, którymi zainteresowany jest developer znajdują się tuż przy węźle komunikacyjnym i w sumie mają 18 hektarów powierzchni. To okazuje się być główną zaletą terenów zlokalizowanych w Rawie Mazowieckiej przy ulicy Białej. Jest to bowiem idealne miejsce do pobudowania zadaszonej hali magazynowo-przeładunkowej o wielkości 60 tys. m2.
– Pojawił się inwestor, który jest zainteresowany zakupem co najmniej 12 hektarów na tym terenie (…) Wiemy, że inwestor przygląda się również innym lokalizacjom na terenie Rawy, ale i powiatu, a także poza nim, ale właśnie teren przy ul. Białej podoba mu się najbardziej – mówi Magdalena Bernacik, pełniąca obowiązki naczelnika Wydziału Gospodarki Terenami w rawskim Urzędzie Miasta.

O powodzeniu realizacji tej inwestycji zadecyduje jednak to, czy developerowi uda się nakłonić wszystkich właścicieli do sprzedania swoich działek. W przeciągu tygodnia cena za metr kwadratowy wzrosła z 50 do 100 zł. Obecnie trzech właścicieli zdecydowało się podpisać przedwstępną umowę sprzedaży. Wiadomo też, że wśród piętnastu działek znajdują się cztery, które należą do miasta, jednak dotychczas nikt nie zwrócił się z ofertą kupna.
– Jeśli pozostali właściciele sprzedadzą, to my także (…) Zależy nam również na takich inwestycjach, bo dają one pieniądze, które umożliwią rozwijanie miasta w innych kierunkach – tłumaczył burmistrz Rawy Dariusz Misztal.

Wraz z pojawieniem się inwestora, miasto zarobiłoby nie tylko na sprzedaży terenów, ale także na podatku od nieruchomości oraz z rozliczenia PIT rawian, którzy pracowaliby w nowej hali. Na chwilę obecną trwają negocjacje, a miasto, na wniosek między innymi jednego z obecnych jeszcze właścicieli działek, postanowiło przystąpić do zmiany zagospodarowania planu przestrzennego, tak, by w przyszłości inwestor mógł przesunąć rurę gazową na skraj interesującego go terenu.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz