Nowe parkingi, podjazdy do garaży, czy wreszcie stara kotłownia, która stała się osiedlową świetlicą. Ulica Zwolińskiego w Rawie Mazowieckiej już po rewitalizacji…

erawaMiasto
komentarzy

Choć na co dzień tego typu inwestycje nie budzą aż tak dużych emocji, rewitalizacja osiedla Zwolińskiego zainteresowała nie tylko jego mieszkańców. Wszystko za sprawą informacji o starej kotłowni, która przez chwilę funkcjonowała w świadomości mieszkańców, jako obiekt, w którym mogłoby się rozwijać kulturalne życie miasta. W miniony piątek oficjalnie zakończono całą inwestycję. Rewitalizacja w praktyce to przede wszystkim odnowienie osiedlowej infrastruktury drogowej oraz zieleni…

fot. Podczas rewitalizacji stworzono m.in. osiedlową świetlicę.

fot. Podczas rewitalizacji stworzono m.in. osiedlową świetlicę.

W ramach wartego ponad milion złotych zadania powstały chociażby nowe miejsca parkingowe, podjazdy do garaży oraz oświetlenie. Nie zabrakło także modernizacji wewnętrznej drogi prowadzącej tuż za handlowymi pawilonami, stojącymi przy ulicy Konstytucji. Podczas realizacji utworzono również nowe miejsca dla zmotoryzowanych osób niepełnosprawnych.

Każda rewitalizacja, wedle idei, dotykać ma nie tylko kwestii infrastrukturalnych. Liczy się również ożywienie społeczne danego terenu. Elementem zadania wpływającym właśnie na ten aspekt realizacji projektu miała być odnowiona kotłownia, w której dziś działać ma osiedlowa świetlica. Obiekt ma 70-metrów kwadratowych, w jego skład wchodzą dwa pomieszczenia, do których doprowadzony jest węzeł sanitarny.
– Wydaje mi się, że to, co zostało zmodernizowane wystarczy dla mieszkańców. To była również ich propozycja, by więcej zrobić na zewnątrz. Dwa pomieszczenia, sanitariaty, aneks kuchenny wystarczą na potrzeby mieszkańców tego osiedla – mówił Burmistrz Rawy Mazowieckiej Eugeniusz Góraj.

Previous Image
Next Image

info heading

info content


Urząd Miasta ma teraz wesprzeć skromne wyposażenie świetlicy. Do dyspozycji będą między innymi stoliki i krzesła, które znajdują się zarówno w budynku ratusza jak i Miejskiego Domu Kultury. Jednak o codziennym wykorzystaniu świetlicy mają decydować sami mieszkańcy.
– Chcą grać w szachy, niech grają w szachy, chcą w warcaby, niech grają w warcaby, chcą zorganizować wieczorek andrzejkowy na przykład, bo andrzejki tuż tuż, niech sobie zorganizują wieczorek – podsumował burmistrz Góraj.

Realizacja projektu kosztowała 1.069.167,00 zł brutto, w tym 908.791,95 zł pochodziło ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz