Poważne wypadki z udziałem dzieci. Policja apeluje o rozsądek…

erawaPowiat
fot. KPP Rawa Maz.
komentarzy

Do dwóch poważnych wypadków doszło wczoraj (22.12) w powiecie rawskim. Złe warunki na drogach, ale też brak rozsądku ze strony kierowców często może doprowadzić do tragedii. 

wypadekrylsk3

fot. KPP Rawa Maz.

Pierwszy wypadek miał miejsce tuż przed godziną 8:00 w miejscowości Rylsk Duży. Tam 30-letnia kierująca samochodem daewoo lanos straciła panowanie nad pojazdem i zjechała z nasypu wiaduktu kolejowego. Siedząca za kółkiem kobieta nie odniosła większych obrażeń, natomiast jej dwuletni, nieprzytomny syn został przetransportowany śmigłowcem do szpitala w Łodzi.
– Wstępne ustalenia policjantów są zatrważające – niezapięty w pasy bezpieczeństwa dwulatek, brak uprawnień do kierowania pojazdami, brak aktualnych badań technicznych, brak ubezpieczenia OC, niezabezpieczone, przewożone w środku samochodu przedmioty, „łyse” opony – wymienia nadkom. Karolina Sokołowska z KPP w Rawie Mazowieckiej. 

Pierwsze zgłoszenie do dyżurnego informowało, że dziecko wypadło z samochodu. Policjanci ustalają teraz, czy mąż kobiety, który przyjechał na miejsce przed przyjazdem służb, nie włożył dziecka ponownie do pojazdu. Kompletny brak rozsądku i odpowiedzialności mógł doprowadzić do tragedii. W trwającej blisko 3,5 godziny akcji udział wzięła policja, 2 zastępy z JRG Rawa Mazowiecka, 1 zastęp OSP KSRG Biała Rawska, a także Zespół Ratownictwa Medycznego. 

Do drugiego ze zdarzeń doszło w Rawie Mazowieckiej na skrzyżowaniu ulic Targowej z Reymonta, gdzie około godziny 18:25 zderzyły się ze sobą dwa samochody. Jak ustalili policjanci, kierujący samochodem mercedes VITO 33-letni mieszkaniec powiatu rawskiego wymusił pierwszeństwo przejazdu i doprowadził do zderzenia z audi Q7. Kierująca audi 33-latka z powiatu skierniewickiego nie odniosła większych obrażeń. Natomiast jej dzieci 7 i 9-latka po przebadaniu przez Zespół Ratownictwa Medycznego, otrzymały od strażaków, oprócz wsparcia psychicznego, maskotki „Miś ratownik”, po czym zostały przewiezione do szpitala w Łodzi. 

Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze podczas przedświątecznych zakupów. Czujność zachować muszą zarówno kierowcy, jak i piesi.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz

© Copyright 2017 eRawa.pl   Regulamin   |   Polityka prywatnosci