Rawski zawodnik pobiegł w Maratonie Warszawskim. Robert Chanckowski pobił rekord klubu i zajął wysoką lokatę…

Robert Chanckowski z klubu Mluks „Rawa” był jednym z  11834 biegaczy, którzy wystartowali wczoraj (29.09) w Maratonie Warszawskim. Zawodnik z Rawy Mazowieckiej podczas biegu poprawił rekord klubu i zajął 58 lokatę w całej klasyfikacji. Wynik Roberta 2.48.00 jest obecnie najlepszym rezultatem na tym dystansie w powiecie rawskim.

robert

Poprzedni rekord życiowy (2.55.39), Robert ustanawiał niemal równo rok temu podczas maratonu poznańskiego. W łącznej klasyfikacji Maratonu Warszawskiego nasz maratończyk zajął 58 lokatę, a w kategorii wiekowej M20 był 23. Jeszcze lepiej występ lekkoatlety wygląda jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że był najmłodszym tak wysoko sklasyfikowanym Polakiem. Lepszym równolatkiem okazał się jedynie Etipoczyk Tadele Gebremeskel Haftu, który uzyskał 2.29.33.

Robert rozpoczął bieg ostrożnie, bo po 5 km był dopiero na 507 miejscu. Ale już na 10 km znalazł się w ścisłej czołówce (52 miejsce) i do końca biegu w niej się utrzymywał. Międzyczasy na poszczególnych punktach pomiaru: 5 km – 19.34, 10 km – 29.03, 15 km – 59.07, 21 km – 1.23.29, 25 km – 1.39.07, 30 k m – 1.59.27, 35 km – 2.19.40, 40 km – 2.39.47.

Przypomnijmy, że Robert jest rekordzistą klubu na 3000 m, 5000 m, 10000 m, półmaratonie i maratonie. Karierę rozpoczynał w warszawskiej Skrze, ale znaczące postępy poczynił po przyjściu do rawskiego klubu w 2011 roku.

Relacja: mluks-rawa.plskróty erawa.pl