Wagon kolejki wąskotorowej wykoleił się w Rawie Mazowieckiej. W trakcie zdarzenia składem podróżowało kilkanaście osób…

erawaPowiat
komentarzy

Weekendowa wycieczka kolejką wąskotorową zakończyła się niebezpiecznym zdarzeniem. Jeden z wagonów wykoleił się tuż za przejazdem na ulicy Skierniewickiej. Sytuacja była o tyle groźna, iż zabytkową kolejką podróżowały dzieci. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń. 

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w sobotnie popołudnie, gdy kolejka wąskotorowa była w drodze do Białej Rawskiej. Tuż za ulicą Skierniewicką w Rawie Mazowieckiej nagle jeden z trzech wagoników, którym podróżowała wycieczka dzieci, wypadł z torów i przechylił się na prawy bok. Na szczęście w wyniku tego zdarzenia nikt z kilkunastu pasażerów nie ucierpiał.

Na miejsce natychmiast wezwano wszystkie służby ratownicze, straż pożarną, policję i pogotowie. Dzieci rozwiezione zostały do domów. Po sobotnim zdarzeniu kolejka pozostała vw Rawie czekając na sprowadzenie fachowego sprzętu. Przez cały czas wąskotorówki pilnowali na zmianę członkowie Fundacji Polskich Kolei Wąskotorowych oraz druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Niwnej.

Przyczyną wykolejenia się kolejki prawdopodobnie była bardzo wysoka temperatura, która sprawiła, że torowisko wypaczyło się. Wciąż nie są znane szczegóły zdarzenia, być może sprawą finalnie zajmie się prokuratura.

Previous Image
Next Image

info heading

info content


Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz