1. listopada w Rawie Mazowieckiej. Przedstawiamy informacje dla osób odwiedzających rawski cmentarz

erawaMiasto
komentarzy

Msze święte w dniu Wszystkich Świętych, a także zmiana organizacja ruchu przy cmentarzu. Sprawdźcie o czym powinniście wiedzieć odwiedzając rawską nekropolię. 

W najbliższy wtorek (1.11) msze święte będą odprawiane w kaplicy cmentarnej o godzinach: 8:00, 8:45, 10:00 i w samo południe. Po ostatniej mszy świętej odbędzie się procesja alejkami cmentarza wraz z modlitwami za zmarłych. Ta zakończy się przy krzyżu w nowej części nekropolii. 

Natomiast w zaduszki (2.11) w kaplicy odbędzie się tylko jedna msza. Rozpocznie się ona o godzinie 8:00, a tuż po niej nastąpi procesja po cmentarzu. 

Jak zawsze, w dniu Wszystkich Świętych, w Rawie Mazowieckiej należy spodziewać się również zmian w organizacji ruchu.
Policjanci ruchu drogowego i prewencji będą dbać o bezpieczeństwo odwiedzających groby. Zadaniem funkcjonariuszy będzie też eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierowców. Mundurowi będą zwracać uwagę na właściwe używanie świateł zewnętrznych pojazdów, przewożenie dzieci w fotelikach oraz korzystanie z pasów bezpieczeństwa.

Policjanci będą informować zainteresowanych o możliwości dojazdu do parkingów oraz o występujących utrudnieniach w ruchu drogowym. Jak co roku w tych dniach, przewiduje się wzmożony ruch pojazdów na drogach tranzytowych, jak również pojazdów i pieszych na drogach dojazdowych do cmentarzy i w rejonie samych nekropolii. By zapewnić płynność i bezpieczeństwo ruchu konieczna jest zmiana organizacji w rejonie cmentarza na ulicy Tomaszowskiej w Rawie Mazowieckiej. Zmiany wprowadzone zostaną 1 listopada od godz. 06:00 i potrwają do godziny 20.00. Na ulicy Cmentarnej zostanie ustawiony znak nakaz skrętu w prawo oraz zakaz zatrzymywania się na ulicy Tomaszowskiej wzdłuż chodnika. Wyjazd z ulicy Solidarności w stronę ulicy Tomaszowskiej również będzie możliwy tylko w prawą stronę.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz