1 sierpnia w Rawie Mazowieckiej. Rawianie uczcili 75. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego

erawaMiasto
komentarzy

O równej godzinie „W” w Rawie Mazowieckiej zawyły syreny alarmowe. Rawianie zatrzymali się także na miejskim cmentarzu, gdzie złożono symboliczne wieńce i zapalono znicze.

Tegoroczne obchody 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego w Rawie Mazowieckiej były wyjątkowo skromne, ale za to mocno rozciągnięte w czasie. 

Jako pierwsi na cmentarzu wojennym pojawili się przedstawiciele Powiatu Rawskiego, później w trakcie Sesji Rady Miasta – radni oraz przedstawiciele Urzędu Miasta. My na nekropoli pojawiliśmy się tuż przed godziną „W”. O godzinie 17:00 byli tam również inni rawianie oraz, przede wszystkim, reprezentanci lokalnego Prawa i Sprawiedliwości. 

Odśpiewany hymn, a także dziesiątka Różańca pod przewodnictwem ks. dziekana Bogumiła Karpa pozwoliły nadać tej chwili wyjątkowy charakter. Skromnej uroczystości towarzyszyli oczywiście doskonale znani rawianom kombatanci i to właśnie oni jako pierwsi, po chwili zadumy podczas wybrzmiewania syren alarmowych, złożyli wieniec w biało-czerwonym barwach. 

Więcej zdjęć z godziny „W” zobaczycie tutaj. 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz