10 najbardziej oczekiwanych gier na PC w 2024 roku

erawaMagazyn
fot. pixabay.com       Artykuł sponsorowany
komentarzy

Rok 2024 zapowiada się rajem dla miłośników gier wideo, a lista premier powinna ekscytować każdego gracza, podobnie jak premiery nowych gier w kasynach online, takich jak magic365 casino.

Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy listę 10 najbardziej oczekiwanych gier tego roku, które obiecują zrewolucjonizować branżę i zaoferować niesamowite wrażenia. Miłej lektury!

Hollow Knight: Silksong

W 2017 roku pierwszy Hollow Knight podbił świat gier dzięki pięknej grafice, wyjątkowej atmosferze świata gry i elementarnej na pierwszy rzut oka, ale złożonej po bliższym przyjrzeniu się doskonale zbalansowanej mechanice. Od tego czasu fani czekają na sequel tego klasycznego hitu indie. Według najnowszych informacji, daty premiery możemy spodziewać się już wkrótce, a nowy Hollow Knight powinien trafić do sklepów przed końcem 2024 roku. Warto też zaznaczyć, że opublikowane do tej pory materiały pokazują, że zdecydowanie warto czekać. 

Star Wars Outlaws

Akcja Star Wars Outlaws rozgrywa się pomiędzy Imperium Kontratakuje a Powrotem Jedi. Deweloperzy z Massive Entertainment obiecują grę, która wykracza poza to, czego zwykle oczekujemy od historii Star Wars. Odchodząc od schematu „Jedi i miecze świetlne”, gra zaoferuje graczowi kontrolę nad nową postacią o imieniu Kay Vess.

Kay służy do kradzieży, oszukiwania i przetrwania w galaktyce otoczonej ciągłą wojną i niebezpieczeństwem. Będziesz musiał stawić czoła syndykatom przestępczym, podróżować na różne planety i eksplorować je na speederze, próbując znaleźć sekrety i rzeczy, które pomogą ci zarobić pieniądze, abyś mógł przeżyć jeszcze przynajmniej jeden dzień. 

Star Wars Outlaws ukaże się późnym latem 2024 roku na PC, Xbox Series S/X i PS5.

Senua’s Saga: Hellblade 2

Kontynuacja doskonałej gry od Ninja Theory, Senua’s Saga: Hellblade 2, będzie kontynuować podróż celtyckiej wojowniczki Senui, kobiety nawiedzanej przez głosy i wizje, które sprawiły, że zaczęła kwestionować to, co jest prawdziwe, a co nie. Po podróży do piekielnych czeluści, by uratować duszę zamordowanego męża, powraca na nową, brutalną wyprawę przez Islandię, pełną różnych niebezpieczeństw.

Jako Senua musisz walczyć z okrutnymi tyranami, starając się chronić tych, którzy są zbyt słabi, aby przetrwać, nie wiedząc, czy rozprzestrzeniająca się ciemność pochodzi od zła świata, czy od ciebie samego. Senua’s Saga: Hellblade 2 zapowiada się na jedną z najlepszych gier na wyłączność Microsoftu tej generacji.

Senua’s Saga: Hellblade 2 ukaże się w 2024 roku wyłącznie na Xbox Series S/X i PC.

Hades 2

W pierwszej kontynuacji Hadesa, stworzonej przez Supergiant Games, twórcy obiecują ulepszyć i tak już szaloną rozgrywkę i zaprezentować nowego bohatera. 

Po walce o ucieczkę z podziemi pod kontrolą Zagreusa, będziesz teraz kontrolować księżniczkę podziemi, odkrywając głębiny zaświatów i tajemnice Olimpu. Podobnie jak w pierwszej grze, otrzyma ona pomoc od bogów, aby zdobyć nowe moce i dotrzeć do końca swojej podróży, bez względu na to, co będzie to wymagało.

Hades 2 ma początkowo ukazać się na PC w drugim kwartale 2024 roku. Wersje konsolowe z pewnością zostaną wydane po okresie wczesnego dostępu.

Destiny 2: Ostateczna forma

Od czasu premiery we wrześniu 2014 roku, seria Destiny zjednoczyła miliony graczy na całym świecie. Dzięki jej sequelowi, który ostatecznie stał się grą free-to-play, jeszcze więcej osób mogło cieszyć się sagą Podróżnika i walką między Światłem a Ciemnością. Teraz saga ta ma dobiec końca w Destiny 2: The Final Form, rozszerzeniu, które zostanie wydane w czerwcu 2024 roku.

Rozszerzenie, które ma przynieść nowe bronie, wyposażenie i moce swojemu Strażnikowi w oryginalnej grze, będzie działać w ramach Podróżnika, tego bytu, który jest blisko Ziemi jako źródło Światła dla wojowników. Nie wiadomo dokładnie, jak nowa zawartość będzie działać, co więcej – oczekuje się, że powrócą ulubione postacie, takie jak Cade-6. Jesteśmy w stu procentach pewni, że fani, którzy znają serię od samego początku, z pewnością będą chcieli wiedzieć, jak zakończy się ta trwająca dekadę historia.

Destiny 2 dostępne jest na PC, PS4, Xbox One, Xbox Series S/X i PlayStation 5. Premiera dodatku Final Form została zaplanowana na 4 czerwca. 

S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chernobyl

Po kilku opóźnieniach spowodowanych wojną na Ukrainie (a nad grą pracuje zespół ukraińskich deweloperów), S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl powinna ostatecznie ukazać się w 2024 roku. Strzelanka od GSC Game World pokaże, jak druga eksplozja uderzyła w Czarnobylską Strefę Wykluczenia.

Brutalne mutanty, anomalie i walczące frakcje sprawiły, że przetrwanie w Strefie stało się jeszcze trudniejsze niż wcześniej. W nieliniowej historii z otwartym światem będziesz musiał zbadać strefę o powierzchni ponad 60 kilometrów kwadratowych, przetrwać i spróbować odkryć prawdę ukrytą w sercu Czarnobyla.

Premiera S.T.A.L.K.E.R. 2 spodziewana jest 5 września 2024 roku na Xbox Series S/X i PC.

Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2

Ta gra fabularna, opracowana przez Hardsuit Labs i wydana przez Paradox Interactive, będzie bezpośrednią kontynuacją pierwszej gry, wydanej w 2004 roku i inspirowanej klasycznym tabletowym RPG. Akcja gry toczy się w dystopijnym Seattle, a naszym wrogiem będzie starożytny wampir.

Premiera Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 planowana jest na jesień 2024 roku na PC, Xbox Series S/X i PlayStation 5.

ARK 2

„Ark 2” od dawna znajduje się na liście najbardziej wyczekiwanych gier Steam i nie ma w tym nic dziwnego. Gra, której bohaterem jest nie kto inny jak aktor Vin Diesel, umieszcza graczy w całkowicie chaotycznym i nadprzyrodzonym prehistorycznym świecie, w którym musimy radzić sobie z bandytami, ogromnymi dinozaurami, owadami i przerażającymi mięsożernymi roślinami.

Ark 2 ukaże się pod koniec 2024 roku na PC i Xbox Series S/X.

Frostpunk 2

Po sukcesie pierwszego „Frostpunka”, to naturalne, że sequel jest jedną z najbardziej oczekiwanych gier na Steam. „Frostpunk 2”, podobnie jak jego poprzednik, jest grą strategiczną i zarządzającą zasobami, w której musimy dokonywać kluczowych wyborów, dbając o miasto, które przechodzi przez rodzaj epoki lodowcowej, która zdewastowała ludzkość.

Frostpunk 2 ukaże się 25 lipca 2024 roku na PC, Xbox Series S/X i PlayStation 5.

Black Myth: Wukong

Black Myth: Wukong, który opowiada historię Małpiego Króla z legendarnej chińskiej opowieści Journey to the West, jest jedną z najbardziej oczekiwanych gier na Steamie i nie tylko. W 2020 roku ukazał się po prostu oszałamiający zwiastun z piękną grafiką i niesamowitą rozgrywką, co ostatecznie wzbudziło wysokie oczekiwania graczy, aż w końcu będziemy mogli wypróbować ją w 2024 roku.

Black Myth: Wukong ma zostać wydany 20 sierpnia 2024 roku na PC, Xbox Series S/X i PlayStation 5.

Podsumowanie

W tym artykule opowiedzieliśmy o 10 najbardziej oczekiwanych premierach gier wideo na PC. Jeśli jesteś fanem spędzania czasu z grą na komputerze, jesteśmy pewni, że słyszałeś o co najmniej kilku z powyższych wydań. Wszystko, co musisz zrobić, to uzbroić się w cierpliwość, zwłaszcza że wiele z nich ukaże się już wkrótce – i nie mamy wątpliwości, że niektóre z nich zajmą miejsce na liście jednych z najbardziej cenionych premier wszechczasów. Dziękujemy za wysłuchanie.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz