10 włamań do domów jednorodzinnych w powiecie rawskim. Policja ostrzega przed włamywaczami.

erawaPowiat
komentarzy

W ostatnim czasie na terenie powiatu rawskiego doszło do około 10 włamań do domów jednorodzinnych. Razem z mundurowymi przypominamy o zabezpieczaniu swojego dobytku. Jeśli coś Was zaniepokoi dzwońcie na policję. 

Taka liczba włamań jest naprawę niepokojąca, dlatego też warto być bardziej czujnym i zwracać uwagę na to, co dzieje się w naszym otoczeniu. 
– Do włamań dochodzi w ciągu dnia,  kiedy domownicy są w pracy i szkole a na zewnątrz szybko zapada zmrok. Z domów ginęły głównie pieniądze i biżuteria. Apelujemy o zwiększenie czujności. Przypominamy, że często najlepszym zabezpieczeniem przed włamaniem jest czujny sąsiad – apeluje nadkom. Karolina Sokołowska z KPP w Rawie Mazowieckiej. 

Warto przyglądać się nieznajomym osobom kręcącym się między domkami, obcym samochodom zaparkowanym w rejonach osiedli mieszkaniowych. Zapisanie marki, koloru samochodu, numerów tablic rejestracyjnych może pomóc policji w ustaleniu sprawców. Ważne jest także, aby o każdym takim przypadku jak najszybciej poinformować funkcjonariuszy. 
– Nie należy samodzielnie interweniować, ale można zapamiętać rysopis, znaki szczególne. Najważniejsze jednak jest jak najszybsze powiadomienie policji. Pamiętajmy, że każdy może stać się ofiarą włamania. Wczoraj sąsiad, jutro ja – dodaje nadkom. Sokołowska. 

Aby zminimalizować skutki włamania nie należy trzymać większych kwot pieniędzy w domu. Może warto rozważyć przeniesienie biżuterii do depozytu bankowego, do rodziny, gdzie ktoś ciągle  jest w domu, zakup małego sejfu. Złodzieja może odstraszyć pozostawione zapalone światło albo zainstalowanie alarmu.

Jeśli coś Was zaniepokoi dzwońcie po prostu po pomoc 46 81 48 103 lub 100 bądź 997 lub 112. 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz