100 tys zł kary od każdego automatu i do 3 lat więzienia. Policja wyeliminowała lokal z grami hazardowymi

erawaBiała Rawska, Powiat
fot. KPP Rawa Mazowiecka
komentarzy

Mundurowi z bialskiego komisariatu wraz z funkcjonariuszami ze Służby Celno-Skarbowej doprowadzili do zabezpieczenia czterech nielegalnych automatów do gier hazardowych w Białej Rawskiej. Za posiadanie takich urządzeń w lokalach grożą kary w wysokości 100 tys. zł od jednego automatu, natomiast za organizowanie gier hazardowych, poza wysoką grzywną, grozi również kara pozbawienia wolności do 3 lat.

Policjanci z Komisariatu w Białej Rawskiej ustalili miejsce, którego najemca wbrew przepisom ustawy o grach hazardowych, posiadał nielegalne automaty do hazardu. Wspólnie z funkcjonariuszami Służby Celno-Skarbowej w ubiegły piątek (14.02) skontrolowali prywatny lokal, gdzie ujawnili cztery nielegalne automaty.

Maszyny miały zainstalowane gry o charakterze losowym, wykorzystywane w celach komercyjnych. Na organizowanie tego typu gier wymagana jest koncesja niezbędna do prowadzenia kasyna.

Funkcjonariusze przeprowadzili na miejscu eksperyment procesowy, który potwierdził, że są to automaty działające w sprzeczności z przepisami prawa. Maszyny zostały zarekwirowane przez funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej, którzy będą teraz prowadzić postępowanie w tej sprawie.

To już drugi lokal z tego typu usługami wyeliminowany w ostatnim czasie przez funkcjonariuszy na terenie Białej Rawskiej.

Przypominamy – prowadzącemu nielegalny proceder, jak również właścicielowi, który wynajął lokal, grozi grzywna w kwocie 100 tysięcy złotych od każdej zabezpieczonej maszyny oraz kara do 3 lat pozbawienia wolności.
Źródło: KPP Rawa Mazowiecka

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz