100 złotych za nieodśnieżony chodnik. Straż Miejska, pomimo końca zimy na horyzoncie, zachęca do złapania się za łopaty…

erawaMiasto
komentarzy

Rawska Straż Miejska może wystawić nawet 100 zł mandat za nieodśnieżony chodnik przylegający bezpośrednio do posesji właściciela lub zarządcy budynku. Strażnicy są jednak łagodni i póki co tylko zachęcają do złapania się za łopaty. Mimo końca zimy na horyzoncie warto pamiętać o tym podstawowym obowiązku zimowego utrzymania najbliższego otoczenia. 

W Rawie Mazowieckiej chodniki przy prywatnych posesjach zazwyczaj są w zaskakująco dobrym stanie. Mieszkańcy dbają o to, by nie zalegał na nich śnieg oraz, żeby nie były śliskie. Jednak zdarzają się wyjątki. Na terenie miasta można znaleźć chodniki, o których właściciele zapominają – mówi Michał Nowakowski z rawskiej Straży Miejskiej. Są to jednak poszczególne przypadki, kiedy niewyjaśnione są sprawy własności lub kogoś nie ma w kraju. Odpowiedzialność za takie chodniki bierze na siebie Urząd Miasta.

Do tej pory, pomimo znacznych opadów śniegu, jak na razie nikt wspomnianego mandatu nie otrzymał. Strażnicy jedynie upominają i zwracają uwagę na obowiązek, jaki leży po stronie właścicieli. Warto jednak pamiętać, że mandat, który można otrzymać za nieodśnieżony chodnik nie jest jedyną konsekwencją. Jeśli ktoś przewróci się na takiej nawierzchni i złamie nogę, może domagać się od nas zadośćuczynienia, które z pewnością kilkakrotnie przewyższy wysokość tradycyjnego mandatu.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz