1000 zł mandatu dla kierowcy w Rawie! Mężczyzna jadąc autem bez uprawnień, przewoził 4-letnie dziecko bez niezbędnego fotelika….

erawaPowiat
komentarzy

Takich mandatów nie wystawia się codziennie. 1000 złotych kary nałożyli na kierowcę osobówki rawscy policjanci. Mężczyzna dopuścił się szeregu wykroczeń. Między innymi prowadził pojazd bez wymaganych uprawnień, nie miał zapiętych pasów, a co najgorsze, przewoził 4-letnie dziecko bez niezbędnego fotelika. Mieszkaniec gminy Sadkowice na długo zapamięta wyprawę do Rawy.

31-letniego kierowca, który podróżował autem po ulicy Kolejowej, w ogóle nie powinien prowadzić samochodu. Nie posiadał on bowiem odpowiednich uprawnień. Dodatkowo, ani on, ani jego pasażer, nie mieli zapiętych pasów bezpieczeństwa. Na domiar złego, w aucie bez samochodowego fotelika podróżowało 4-letnie dziecko.
– Obowiązek wożenia dzieci w fotelikach nie jest okazją do wystawiania dodatkowych mandatów, w ten sposób chcemy zadbać o dobro najmłodszych uczestników ruchu drogowego. Niestety podczas wypadku lub kolizji, to właśnie oni są najbardziej narażeni, ponieważ bezwładnie mogą wypaść przez przednią szybę – mówi Karolina Sokołowska z Komendy Powiatowej Policji w Rawie.

Nie bez przyczyny dziecięce foteliki samochodowe mają pięciopunktowe pasy, które zapewniają najmłodszym bezpieczeństwo. Starsze dzieci należy natomiast przewozić przy użyciu specjalnych podkładek. Taka forma transportu obowiązuje do 14 roku życia lub do osiągnięcia 150 cm wzrostu. Podkładka umożliwia zapięcie dziecku pasów na miednicy, obojczyku i klatce piersiowej. Tak, by jak najmniej uciskały na organy wewnętrzne.

Kierowca ukarany w Rawie dodatkowo poruszał się z włączonymi światłami przeciwmgłowymi oraz miał pękniętą przednią szybę, przez co Policjanci zmuszeni byli zatrzymać dowód rejestracyjny pojazdu.

 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz