11 edycja Mistrzostw Polski w Triathlonie przechodzi do historii. Rawianie również mieli w nich swój udział

erawaSport
fot. Grzegorz Adamek
komentarzy

Ostatni weekend w Rawie Mazowieckiej to istne sportowe szaleństwo. W okolicy Zalewu Tatar odbyły się zmagania triathlonistów wszystkich kategorii wiekowych, poczynając od 14-latków a kończąc na 70-latkach. 

Rawa Mazowiecka jest jedynym miastem w Polsce, które nieprzerwanie od ponad dekady organizuje najważniejsze zawody triathlonowe w kraju. Również i tym razem, mimo panującej pandemii koronawirusa wydarzenie udało się zorganizować. 
– Tegoroczne zawody były najważniejszym startem dla triathlonistów. To tutaj, przy zapewnieniu odpowiednich środków ostrożności i bezpieczeństwa, odbywały się Mistrzostwa Polski dla wszystkich kategorii wiekowych, poczynając od 14-latków, a kończąc na 70-latkach. Do Rawy przyjechali najlepsi sportowcy naszego kraju, m.in. dwukrotna olimpijka Agnieszka Jerzyk – mówi Wioleta Łajszczak z Klubu Sportowego Triathlon Rawa. 

Podczas zmagań w Rawie Mazowieckiej sportowcy walczyli o przepustki na zbliżające się Mistrzostwa Europy w estońskim Tartu, które odbędą się w ostatni weekend sierpnia. Dzięki czemu na każdym starcie mieliśmy okazję oglądać emocjonującą walkę.

W sobotnich (25.07) zmaganiach udział wzięli profesjonalni sportowcy walczący o tytuły Mistrza Polski w kategorii Młodzik, Młodzieżowiec, Junior Młodszy, Junior, U-23, a także Senior. 

Natomiast w niedzielę (26.07) od rana odbywały się starty sztafet, a później walka o tytuły Mistrza Polski dla kategorii Amatorów, czyli dla osób które ukończyły 35 lat. 
– Cieszy nas bardzo liczna ekipa mieszkańców Rawy Mazowieckiej, którzy godnie reprezentowali nasze miasto w tych zawodach. Tytuł Mistrza Polski w kategorii M65 po raz 5 z rzędu
obronił Tomasz Klepacki, zawodnik Klubu Sportowego Triathlon Rawa, który został powołany do kadry na zbliżające się Mistrzostwa Europy – dodaje Wioleta Łajszczak.

Wśród startujących rawian znaleźli się: Ewelina Iskierka-Pietrzak, Beata Pocentek, Bogdan Batorek, Piotr Bednarek, Marek Małachowski, Krzysztof Pocentek, Mirosław Przerwa, Grzegorz Stefaniak, Paweł Szymaniak, Piotr Trębacz, Mariusz Wołk, Jacek Woźniak i Mateusz Wróblewski. 
Więcej zdjęć naszego wysłannika, nieocenionego Grzegorza Adamka zobaczycie tutaj. 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz