11 listopada w powiecie rawskim. Gmina Cielądz narodowe święto uczciła I Biegiem Niepodległości. Sprawdźcie naszą fotorelację…

erawaSport
komentarzy

Ponad 250 uczestników wzięło udział w I Biegu Niepodległości w gminie Cielądz. To jedna z ciekawszych inicjatyw, które w tym roku zostały zorganizowane 11 listopada w powiecie rawskim. Jak zapowiadają organizatorzy, przedsięwzięcie ma być kontynuowane w latach następnych.

Świętowanie Dnia Niepodległości na sportowo, to jak się okazuje domena nie tylko dużych aglomeracji. Tego typu pomysł w tym roku udało się zrealizować w gminie Cielądz w powiecie rawskim. I choć dla wyczynowców koronny dystans 2 km był jedynie lekką rozgrzewką, rodzinny charakter imprezy sprawdził się doskonale. Szczególnie emocjonująca była sztafeta pokoleń, podczas której w jednej z kategorii udział brały czteroosobowe rodziny.
– W jednej z kategorii, gdzie do przebiegnięcia było około 90-100 metrów, mieliśmy trzypokoleniową rodzinę. Dziadkowi, który biegł i pokazywał hart ducha można tylko pogratulować takiej kondycji. Byliśmy przygotowani na około stu uczestników, ale jak się okazało, zapotrzebowanie na spędzenie tego dnia w sposób aktywny, a nie przed telewizorem, było dużo większe. Cieszy nas entuzjazm i zaangażowanie wszystkich uczestników – relacjonuje główny organizator biegu Bogdan Batorek, dyrektor ZS w Cielądzu.

Organizatorzy wydarzenia już dziś zapowiadają kontynuację pomysłu w latach kolejnych.

Previous Image
Next Image

info heading

info content


Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz