12 tysięcy złotych miesięcznie kosztuje utrzymanie bezdomnych psów schwytanych na terenie miasta. Pomimo prób, ratusz nie znalazł jak na razie tańszej alternatywy…

erawaMiasto
fot. sxc.hu
komentarzy

Przetarg na odławianie i opiekę nad bezdomnymi zwierzętami z terenu Rawy Mazowieckiej został już dwukrotnie unieważniony. Do rawskiego Urzędu Miasta nie zgłosiła się żadna firma, która chciałaby podjąć się wspomnianych obowiązków. Obecnie na utrzymaniu ratusza jest ponad 60 zwierzaków przebywających w schronisku. Miesięczny koszt utrzymania czworonogów to około 12 tysięcy złotych.

Obecnie złapane na terenie miasta bezdomne psy przetrzymywane są w schronisku w Wojtyszkach. To prawdopodobnie jedno z największych schronisk dla zwierząt w Europie. Kosztowne utrzymanie psów złapanych w mieście niestety nie zawsze idzie w parze ze standardem ich życia. O „pieskim losie” czworonogów informowali już m.in. reporterzy programu „Uwaga” emitowanego w TVN (do obejrzenia tutaj).

Rawski ratusz ma świadomość tej sytuacji. Przeszkadza nie tylko standard schroniska, ale i ceny. Jedna doba „hotelowania” psa to koszt 6 złotych. Przy 62 czworonogach daje to pokaźną sumę.
– Chcielibyśmy, aby odłowione psy miały lepiej. W schronisku, w którym teraz przebywają jest zła organizacja, ponieważ jest tam bardzo duże zagęszczenie psów – informuje wiceburmistrz Rawy Mazowieckiej, Wojciech Skoczek.

Ponad 60 zwierzaków zostało złapanych na terenie miasta w przeciągu ostatnich pięciu lat. Problem, jak widać, cały czas jest mocno aktualny, tym bardziej, że obecnie obowiązująca umowa nie przewiduje aktywnej promocji psich adopcji. To mogłoby zmniejszyć liczbę zwierzaków będących na utrzymaniu miasta. Jak na razie z braku innych oferentów, niekorzystne porozumienie jest utrzymywane.
– Pozostało nam teraz wysyłanie zapytań ofertowych już do konkretnych firm. Mamy nadzieję, że już wkrótce bezdomne zwierzęta z naszego miasta zmienią miejsce pobytu i będą mieć szansę na adopcję – dodaje wiceburmistrz Skoczek.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz