13-14 lipca 2013 I Ogólnopolski Festiwal Disco Polo i Dance. Gmina Cielądz zaprasza mieszkańców powiatu rawskiego…

erawaPowiat
      Artykuł sponsorowany

Jedni się dziwią, inni próbują to wykorzystać – mowa o wielkim powrocie disco-polo. Hity takie jak „Ona tańczy dla mnie” pokazały, że nadal mocno w popkulturowym katalogu gustów umiejscowione jest disco-polo. Z tego trendu niebawem chce skorzystać Gmina Cielądz w powiecie rawskim, która proponuje, nie tylko swoim mieszkańcom, I Ogólnopolski Festiwal Disco Polo i Dance.

fot. Oficjalny plakat promujący imprezę.

Dwudniowa impreza zaplanowana jest na letni weekend 13 oraz 14 lipca. Wtedy to, na scenie usytuowanej w gminnym parku wystąpi kilkanaście zespołów, konkurując w części przeglądowej oraz bawiąc mieszkańców podczas wielkiego finału. Patronat nad wydarzaniem objął Wójt Gminy Cielądz, Paweł Królak.
– Disco-polo przeżywa pewnego rodzaju renesans i myślę, że impreza będzie idealną promocją dla gminy. O Cielądzu głośno może być także w ogólnopolskich mediach – mówi włodarz gminy, jednocześnie mocno licząc na to, iż na imprezie dopiszą mieszkańcy całego powiatu, a nie tylko gminy, którą reprezentuje.

Weekend w Cielądzu ma być naszpikowany atrakcjami. Oprócz dziewięciu zespołów startujących w części konkursowej, na scenie będzie można zobaczyć gwiazdy tego muzycznego nurtu, w tym zespół Maxel, Systematik, Tarzan Boy, Bogdana Borowskiego z zespołu Milano oraz szczególnie  znany w naszym powiecie – Pudzian Band.

Weekendowe granie ma być także wyjątkowo dobrze zaanimowane. Nad przebiegiem imprezy będzie czuwał konferansjer Konjo, który sceniczne doświadczenie zbierał nie tylko prowadząc Festiwal Muzyki Tanecznej w Ostródzie, ale także współpracując z zespołem Ich Troje.

Muzyczny weekend w Cielądzu startuje już 13 lipca 2013 roku o godzinie 15:00. Organizatorzy, oprócz muzycznej zabawy, zadbali o dwa wesołe miasteczka, ogródki gastronomiczne, animacje dla dzieci i młodzieży, specjalne Fire Show oraz masę innych atrakcyjnych punktów programu.

 GWIAZDY I OGÓLNOPOLSKIEGO FESTIWALU DISCO POLO I DANCE:

fot. Gwiazdą drugiego dnia imprezy będzie zespół Pudzian Band

„Pudzian Band” – powstał w 2005r., a sprawcą całego zamieszania jest charyzmatyczny wokalista Krystian Pudzianowski. Postanowił on zawojować świat muzyczny.
Początkowo związany był z muzyką „pop-rock”. Kapele mogliście zobaczyć na wielu koncertach oraz w programach TV. Obecnie mocną rockową muzykę artysta prezentuje tylko na galach KSW, gdzie zagrzewa do walki swojego brata Mariusza.

Maxel – Jedna z najbardziej rozpoznawalnych gwiazd muzyki disco polo. Na rynku muzycznym są obecni od prawie 20 lat. Twórcy takich przebojów jak „Lekcja miłości”, „Letni czas”, „Zaufaj mi”. Zespół Maxel słynie z układów choreograficznych wykonywanych na scenie podczas swoich koncertów.

Systematic – zespół istniejący od 1994 roku. Pochodzi z miejscowości Ogrodzieniec. W skład zespołu wchodzą wokaliści: Marek Domagała oraz Piotr Molenda. W lutym 2010 roku ukazała się ich debiutancka płyta zatytułowana „Marzenia i sny”, na której znalazło się 14 autorskich utworów. Obecnie promują nowy materiał na krążku „Zaczaruj mnie”. Ich muzyka jest przyjemna dla ucha oraz łatwa w odbiorze, każdy ich występ jest wzbogacony pokazem Fire-Show.

fot. Tarzan Boy na muzycznym rynku zbiera doświadczenia już od 20 lat.

Tarzan Boy – zespół na rynku muzycznym istnieje od ponad 20 lat. Jest jednym z współtwórców gatunku disco polo, posiadacz kilku złotych i platynowych płyt. Ich przeboje takie jak: ,,Promienie”, ,,Żółty ananas” czy ,,Samoloty”, to nieodłączny element każdej imprezy. Ich muzykę najczęściej wykonują coverowe zespoły na imprezach plenerowych, ponieważ jest bardzo melodyjna i świetna do zabawy.

Podziel się artykułem

0