13 osób trafiło do szpitala w wyniku zderzenia busa z osobowym oplem. Do wypadku doszło w miniony piątek w miejscowości Ścieki (gm. Rawa Mazowiecka)

erawaPowiat
komentarzy

Ostatnie dni w powiecie rawskim nie należały do najbezpieczniejszych. Służby ratunkowe interweniowały aż trzykrotnie do zdarzeń drogowych. 

Pierwszy z wypadków miał miejsce w ubiegły piątek w miejscowości Ścieki nieopodal Rawy Mazowieckiej. Właśnie tam, około południa, doszło do zderzenia osobowego opla z busem przewożącym pasażerów. 
– Ze wstępnych ustaleń wynika, że 43 letnia mieszkanka powiatu skierniewickiego z nieznanych przyczyn straciła panowanie nad oplem astrą, zjechała na przeciwległy pas i zderzyła się z mercedesem sprinterem, którym kierował 60 letni mieszkaniec powiatu grójeckiego – mówi nadkom. Karolina Sokołowska z KPP w Rawie Mazowieckiej. 

W wyniku silnego uderzenia do szpitali w Rawie Mazowieckiej i Skierniewicach przetransportowano 13 osób. Na szczęście po przebadaniu ich finalnie hospitalizowano jedynie jedną z pasażerek busa liniowego. 

Jak podaje straż pożarna prawdopodobną przyczyną wypadku stała się prędkość niedostosowana do warunków panujących na drodze. Teraz okoliczności zdarzenia wyjaśnia policja. 

Podczas akcji trwającej ponad 3,5 godziny na miejscu pracowały trzy zastępy z JRG Rawa Mazowiecka, dowódca JRG, OSP KSRG Rawa Mazowiecka, policja, Zespoły Ratownictwa Medycznego oraz prokurator. 

Do kolejnego zdarzenia doszło jeszcze tego samego dnia w Matyldowie w gminie Rawa Mazowiecka. Około godziny 17:00 dachował tam osobowy ford ka. Gdy na miejscu pojawiły się dwa zastępy z JRG Rawa Mazowiecka okazało się, że kierowca znajdował się już poza pojazdem. 
– Strażacy zabezpieczyli teren, ustawili samochód na kołach oraz usunęli skutki pokolizyjne. Poszkodowana osoba odmówiła udzielenia przez ratowników kwalifikowanej pierwszej pomocy. Medycznych czynności ratunkowych udzielił przybyły chwilę później Zespół Ratownictwa Medycznego – informuje kpt. Konrad Krupa, oficer prasowy PSP w Rawie Mazowieckiej. 

Prawdopodobną przyczyną kolizji stała się nadmierna prędkość. 

Podobnie rzecz miała się podczas zdarzenia w Podsędkowicach w gminie Biała Rawska. To właśnie tam w niedzielę (20.05) tuż po 1:00 osobowy opel astra uderzył w drzewo. Na miejsce wysłano dwa zastępy z JRG Rawa Mazowiecka oraz dwa zastępy z OSP KSRG Biała Rawska i Chodnów. Działania strażaków polegały na odłączeniu akumulatora i usunięciu pokolizyjnych odpadów. Kierowca samochodu trafił natomiast pod opiekę Zespołu Ratownictwa Medycznego. Na miejscu pojawiła się również policja. Cała akcja ratunkowa trwała blisko 3 godziny. 

Więcej zdjęć z wypadku w miejscowości Ścieki możecie zobaczyć tutaj. 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz