14 medali dla rawskich zawodników. Halowe mistrzostwa w lekkoatletyce sukcesem nie tylko trenera…

Miniony weekend okazał się być przychylny dla młodych zawodników MLUKS „RAWA”, którzy z Halowych Mistrzostw Województwa LZS przywieźli aż 14 medali. Wyniki uzyskane przez sportowców sprawiły, że tegoroczne mistrzostwa z pewnością zostaną zapisane w historii klubu.

Pierwszego dnia w spalskiej hali zawodnicy MLUKS „RAWA” zdobyli 10 medali. Rewelacyjnie zaprezentowały się dziewczęta. Na dystansie 600 m wszystkie miejsca na podium zajęły rawianki, a zwyciężczyni – Dominika Stępniak wręcz zdeklasowała rywalki uzyskując najlepszy tegoroczny halowy wynik w Polsce w kategorii dzieci starszych (1.47.47).

Srebrny medal zdobyła Wiktoria Piecho (1.54.22), a brązowy jej siostra bliźniaczka Weronika Piecho (1.54.58). Dystanse sprinterskie należały do innej pary bliźniaczek – Michaliny i Marceliny Warulik.
Na 60 m Michalina zdobyła złoty medal rezultatem 8.55, ustanawiając rekord klubu i powiatu rawskiego. Druga na mecie, Marcelina, pobiegła równie szybko, uzyskując 8.69. Na 200 m siostry zamieniły się miejscami na podium – Marcelina zdobyła złoty medal (29.35), a Michalina srebrny (29.45). Obydwa wyniki to najlepsze tegoroczne halowe rezultaty w Polsce na tym dystansie.

Zawodniczki MLUKS „RAWA” okazały się również bezkonkurencyjne w sztafecie 4 x 200 m. Mimo zmęczenia po biegach indywidualnych, perfekcyjnie wykonały zmiany pałeczki sztafetowej, uzyskały 2.00.59 i wyprzedziły drugą sztafetę o prawie 12 sekund!

Previous Image
Next Image

info heading

info content

Pecha w sztafecie mieli natomiast chłopcy, mimo uzyskania wyniku lepszego od dotychczasowego rekordu województwa, nie mogli się cieszyć ze złotych medali, gdyż zostali zdyskwalifikowani za przekroczenie strefy zmian. Więcej szczęścia mieli Kacper Gos na 200 m (27.26) i Jakub Jędras na 1000 m (3.19.61), którzy również zdobyli medale. Z analizy rezultatów wynika, że były to mistrzostwa na najwyższym poziomie w 14-letniej historii tych zawodów, zwłaszcza w konkurencjach biegowych.

Następnego dnia na bieżni stanęli zawodnicy zmagający się w kategorii szkół gimnazjalnych i średnich. Tym razem zawodnicy MLUKS „RAWA” również nie zawiedli i zdobyli kolejne 4 medale.
Daria Kowalska na 200 m z rezultatem 28.81 wywalczyła brązowy medal. Na 1500 m Wojciech Sowik uległ jedynie 2-krotnemu medaliście Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych, Sławomirowi Kucowi z Opoczna uzyskując 4.14.35 i wyprzedzając na finiszowych metrach Pawła Dzikiego o 0.02 setne sekundy!
Czwarty, srebrny medal, rawianie wywalczyli w sztafecie 4 x 200 m szkół średnich. Tu swoimi umiejętnościami wykazali się Stefaniak, Florek, Dziki i Sowik.