17-latek z narkotykami, złodziej spawarek i pobicie. To był pracowity weekend dla policji w powiecie rawskim…

erawaMiasto
komentarzy

Do 3 lat pozbawienia wolności grozi 17-latkowi, przy którym podczas policyjnej kontroli ujawniono torebkę z marihuaną. Mundurowi młodego człowieka zauważyli podczas rutynowego patrolu miasta mającego miejsce w niedzielne popołudnie. To tylko jedno z kilku wydarzeń minionego weekendu, które zakończą się na sądowej sali.

W ręce stróżów prawa w weekend wpadł także wyjątkowo sprytny złodziej elektronarzędzi. Mężczyzna w ciągu kilku dni wyniósł z budowlanego marketu cztery spawarki o łącznej wartości blisko 4 tysięcy złotych. Wyczyn złodzieja zapisał się na nagraniu z monitoringu wizyjnego. Pozwolił on na rozpoznanie sprawcy. Okazał się nim 21-letni mieszkaniec Rawy, który przyznał się do kradzieży. Jak wyjaśnił młody mężczyzna, sprzęt sprzedał nieznanym osobom. Policjanci rozpoznali na wspomnianym nagraniu także drugiego sprawcę. 27-letni rawianin nie przyznał się jednak do zarzucanego czynu.
– Prowadzimy czynności w celu odzyskania skradzionych spawarek. Przypominamy, że nabywanie przedmiotów pochodzących z przestępstwa zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności – informuje nadkom. Karolina Sokołowska Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Rawie Mazowieckiej.

Odpowiedzą za pobicie
Dzień wcześniej, a więc 19 marca w ręce policjantów wpadli z kolei dwaj bracia, mieszkańcy powiatu skierniewickiego. Mężczyźni są podejrzewani o udział w bójce lub pobiciu do jakiego doszło w miejscowości Rossocha. Tam dwóch napastników dotkliwie pobiło 26-letniego mieszkańca gminy Rawa Mazowiecka oraz broniącego go ojca. Mężczyźni doznali urazu głowy i ogólnych potłuczeń. 30 i 25-latkowi grozi teraz nawet do 3 lat pozbawienia wolności

Zatrzymany z narkotykami
Weekend zakończył się natomiast sprawą związaną z posiadaniem narkotyków. Policjanci trefny towar znaleźli u 17-latka, którego wylegitymowali podczas rutynowej kontroli. Młodego mężczyznę zdradziło nerwowe zachowanie, wywołane widokiem oznakowanego radiowozu. Po zbadaniu znalezionej substancji testerem, okazało się, że młody człowiek miał przy sobie marihuanę. Za posiadanie środków odurzających grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz