21 kierowników Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w łódzkim odwołanych. Wśród nich Grzegorz Stefaniak z rawskiego biura…

erawaPowiat
komentarzy

Nowy dyrektor oddziału regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Łodzi, Paweł Jegier, odwołał z funkcji 21 kierowników biur powiatowych w całym województwie. Jednym z nich jest Grzegorz Stefaniak, związany z rawską placówką ARiMR od 2002 roku. 

Grzegorz Stefaniak, kierownik rawskiego biura Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, został odwołany ze swojej funkcji 4 lutego. Podobne decyzje dotyczyły pozostałych kierowników w całym województwie łódzkim.
– Choć spodziewaliśmy się takich decyzji, była ona dla mnie przykra. To moja pierwsza praca po studiach, 14 lat – komentuje odwołanie Grzegorz Stefaniak, dotychczasowy kierownik rawskiego ARiMR.

Szef biura w Rawie Mazowieckiej z agencją związany był od 2002 roku, przed powołaniem na stanowisko kierownika pełnił funkcję starszego specjalisty. Dopiero w 2008 roku, gdy Grzegorz Wojciechowski został senatorem i przeszedł na bezpłatny urlop, Stefaniak otrzymał awans, ale jedynie w formie zastępstwa. Sprawa swój finał znajdzie w Sądzie Pracy, gdzie we wtorek (9.02) zostały złożone odpowiednie dokumenty.
– Zostałem odwołany z funkcji kierownika, ale wciąż mam umowę o pracę, o której chyba zapomniano wyliczając i wysyłając mnie na przysługujący mi w tym roku urlop. Podejmując decyzję, nie zapytano również o zgodę Rady Powiatu, która powinna zostać wyrażona na moje zwolnienie. Na akcie odwołania nie ma także pieczątki organu odwołującego – szybko wylicza Grzegorz Stefaniak.

W chwili obecnej odwołany kierownik rawskiego biura ARiMR przebywa na urlopie, obowiązuje go trzymiesięczny okres wypowiedzenia.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz