21-latek zatrzymany za posiadanie narkotyków. Rawianin miał przy sobie marihuanę i amfetaminę

erawaMiasto
komentarzy

Rawscy policjanci odkrycia dokonali podczas przeszukania samochodu. Teraz posiadaczowi środków odurzających grozi do 10 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w miniony poniedziałek (21.12), kiedy to kryminalni zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, weryfikując informacje o osobach posiadających środki odurzające, zatrzymali do kontroli opla.

Samochodem podróżował 21-latek i jego 24-letnia pasażerka. W trakcie czynności mężczyzna zaczął się nerwowo zachowywać mimo, że wcześniej zapewniał policjantów, że nie posiada środków zabronionych.
– Kryminalni podczas przeszukania samochodu ujawnili i zabezpieczyli susz roślinny, torebkę foliową z białym proszkiem, 20 sztuk zawiniątek folii aluminiowej oraz wagę elektroniczną. Policjanci wykonali testy i zważyli ujawnione substancje. Mundurowi zabezpieczyli łącznie blisko 17 gramów marihuany i ponad 20 gramów amfetaminy – informuje mł. asp. Małgorzata Lewandowska z KPP w Rawie Mazowieckiej.

21-latek trafił do policyjnego aresztu. Zgromadzony w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutu udzielania oraz posiadania środków odurzających. Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii rawianinowi grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.
Źródło: KPP Rawa Mazowiecka

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz