21-letni mieszkaniec Rawy Mazowieckiej usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Mężczyzna pozostanie w areszcie

erawaMiasto
fot. KPP Rawa Mazowiecka
komentarzy

Rawscy policjanci zatrzymali 21-letniego sprawcę usiłowania zabójstwa. Funkcjonariusze doprowadzili podejrzanego do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa.

Policjanci z rawskiej komendy w lutym uzyskali informację wskazującą na to, że 30 stycznia 2019 roku w godzinach wieczornych w  Rawie Mazowieckiej doszło do ugodzenia nożem 28-letniego mieszkańca powiatu rawskiego. Pokrzywdzony siedział na ławce przy Placu Marszałka Piłsudskiego.

Jak wynika z zebranego przez mundurowych materiału dowodowego, pomiędzy nim a późniejszym sprawcą nie doszło do żadnej kłótni ani sprzeczki. Po chwili rozmowy, podczas pożegnania, obaj podali sobie ręce i to właśnie wtedy napastnik zadał cios scyzorykiem w okolice klatki piersiowej, po czym zbiegł z miejsca.

Mężczyźni byli pod wpływem alkoholu. Nikt bezpośrednio po zdarzeniu nie powiadomił policji. Po uzyskaniu informacji funkcjonariusze natychmiast zaczęli wyjaśniać wszystkie okoliczności i wytypowali podejrzewanego. Sprawcą okazał się 21-letni mieszkaniec Rawy Mazowieckiej notowany wcześniej przez policję za konflikty z prawem.

W miniony piątek (1.03) mundurowi doprowadzili zatrzymanego do prokuratury. Usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Sąd zastosował wobec niego tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy. Za to przestępstwo grozi najwyższy wymiar kary.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz

© Copyright 2019 eRawa.pl   Regulamin   |   Polityka prywatnosci