22 tony nielegalnego tytoniu w rękach policji. Szkoda dla skarbu państwa to 15 milionów złotych

erawaPowiat, Rawa Mazowiecka
fot. KPP Rawa Mazowiecka
komentarzy

Rawscy kryminalni zabezpieczyli krajankę tytoniową bez polskich znaków akcyzy na terenie jednej z posesji w gminie Rawa Mazowiecka. Mundurowi w tej sprawie zatrzymali cztery osoby. Grozi im do 6 lat więzienia. 

Działanie przeciwko przestępczości gospodarczej policjanci z Rawy Mazowieckiej prowadzili w miniony czwartek (19.09). Funkcjonariusze otrzymali informację, że na jednej z posesji na terenie gminy Rawa Mazowiecka mogą znajdować się duże ilości wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy.

Policjanci weszli na wytypowaną posesję i zastali sprawców, gdy ci ładowali pudła kartonowe z suszem tytoniowym na busa. Mundurowi niezwłocznie zatrzymali trzech mężczyzn w wieku 24-34 lat oraz kobietę w wieku 23 lat.

Nielegalny towar przechowywany był na terenie posesji należącej do jednego z zatrzymanych. Podczas przeszukania garaży śledczy zabezpieczyli 146 kartonów, każdy o wadze około 150 kg oraz 12 worków jutowych wypełnionych suszem tytoniowym bez polskich znaków akcyzy.

Łącznie odkryto blisko 22 tony krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy. Uszczuplenie skarbu państwa zostało oszacowane na 15 milionów złotych. Za takie przestępstwo grozi kara nawet do 6 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

Funkcjonariusze z Rawy Mazowieckiej przy wsparciu policjantów z Oddziału Prewencji Policji w Łodzi przez dwa dni pracowali nad przeładunkiem i wywiezieniem towaru do Urzędu Celnego w Łodzi. Do sprawdzenia zawartości pudeł został wykorzystany pies służbowy wyszkolony do tropienia narkotyków z KPP w Tomaszowie Mazowieckim. Policjanci sprawdzali również opakowania przy użyciu wykrywacza metali. W czynności zaangażowanych było kilkudziesięciu mundurowych.

Na wniosek prokuratora wobec dwóch z podejrzanych mężczyzn sąd zastosował trzymiesięczny areszt. Wobec kolejnego z zatrzymanych mężczyzn prokurator zastosował dozór policji i zabezpieczenie majątkowe.

Previous Image
Next Image

info heading

info contentŹródło: KPP Rawa Mazowiecka

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz