24-latek strzelił z rewolweru do sąsiada. Rawianinowi grozi dożywocie

erawaMiasto
fot. KPP Rawa Mazowiecka
komentarzy

Rawscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który strzelił do 45-latka i nie udzielił mu pomocy. Napastnikowi przedstawiono zarzut usiłowania zabójstwa.

Do zdarzenia doszło w ubiegłą środę (8.02). Około godziny 19:00 na jednej z rawskich ulic mężczyzna znalazł leżącego 45-latka z zakrwawioną nogą. Poszkodowany początkowo twierdził, że upadł na metalowy pręt. Jednak w szpitalu podczas badania okazało się, że wewnątrz rany znajduje się kula. Ranny mieszkaniec Rawy poinformował wówczas policjantów, że jest skonfliktowany z sąsiadem. To z nim spotkał się na jednej z ulic, gdzie doszło między nimi do wymiany zdań.

W pewnym momencie 24-latek oddał do niego strzał z rewolweru. Kula utkwiła w lewym udzie pokrzywdzonego. Mężczyzna stracił dużo krwi. Strzał został oddany z rewolweru czarnoprochowego, którego posiadanie nie wymaga zezwolenia. Napastnik po ataku spokojnie udał się do swojego domu, nie udzielając pomocy sąsiadowi. Jeszcze tego samego wieczoru został zatrzymany przez policjantów. Na wniosek prokuratora, decyzją sądu mężczyzna trafił na 3 miesiące do tymczasowego aresztu. Przedstawiono mu zarzut usiłowania zabójstwa, za co grozi nawet dożywotnie pozbawienie wolności.
Źródło: KPP Rawa Mazowiecka

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz