24 zawodników zmierzyło się w wirtualnej przestrzeni. W Rawie rozegrano trzeci turniej LAN.ARENY…

erawaKultura
komentarzy

Mężczyźni zdominowali trzecią odsłonę LAN.ARENY, imprezy poświęconej miłośnikom komputerowych rozgrywek przez sieć. Tym razem zawodnicy zmierzyli się w grze Unreal Tournament, a więc klasycznej „strzelance”, która na rynku pojawiła się w 1999 roku. Mimo upływu lat, emocje związane z rozgrywką nadal są takie same.

W sali informatycznej Zespołu Szkół – Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej zgromadziło się 24 zawodników, którzy łącznie stworzyli osiem trzyosobowych drużyn. Zespoły podzielone zostały na dwie grupy, z których najlepsi spotkali się w emocjonującym finale. Trzecia odsłona imprezy po raz kolejny poświęcona została typowej, komputerowej „strzelance”
– Głównie wybieramy „strzelanki”, dlatego że nie są zbyt skomplikowane. Każdy kto nawet nie miał styczności z taką grą, jest w stanie do niej usiąść i opanować ją w niecałe pięć minut – tłumaczy Kamil Tęczyński koordynator turnieju. Organizatorzy, przy kolejnej odsłonie, postarają się jednak zerwać z tym trendem i postawić np. na grę strategiczną.

Previous Image
Next Image

info heading

info content


I tylko Panie mogły czuć się rozczarowane, po raz kolejny zabrakło zawodniczek reprezentujących płeć piękną. Być może to kwestia tematyki proponowanych gier – Ciągle myślimy jaką grę wybrać dla dziewczyn, by je przyciągnąć. Takich tytułów, które mogłyby zainteresować panie jest raczej mało – puentuje Kamil Tęczyński (patrz video).

Kolejna LAN.ARENA prawdopodobnie jeszcze na wiosnę…

 

 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz