26 kg tytoniu i 150 litrów spirytusu bez polskiej akcyzy nie trafi na rynek. Rawska policja skonfiskowała nielegalny towar

erawaPowiat
fot. KPP Rawa Mazowiecka
komentarzy

Bezakcyzowy towar znajdował się na terenie jednej z posesji w powiecie rawskim. Wartość uszczuplenia należności Skarbu Państwa z tytułu nie opłaconego podatku akcyzowego sięgnęła kwoty blisko 25 tys. złotych. Zgodnie z obowiązującymi przepisami za przestępstwo skarbowe grozi wysoka grzywna i przepadek zabezpieczonego towaru.

Do zatrzymania nielegalnego towaru doszło wczoraj (1.08) około południa na terenie powiatu rawskiego. Funkcjonariusze dowiedzieli się, że na posesji 56-letniego mężczyzny w gminie Rawa Mazowiecka mogą być przechowywane towary bez polskich znaków akcyzy. Po wejściu do budynku znaleźli 2 worki wypełnione krajanką tytoniową o wadze 26 kg oraz 150 butelek, każda o pojemności litra wypełnione spirytusem niewiadomego pochodzenia.

Wartość zabezpieczonego mienia oszacowano na blisko 25 tysięcy złotych. Wszystkie okoliczności sprawy wyjaśniają funkcjonariusze w ramach prowadzonego postępowania.

Za posiadanie oraz wprowadzenie do obrotu wyrobów, które powinny być oznaczone polskimi znakami skarbowymi i znakami akcyzy, grożą wysokie grzywny, przepadek zabezpieczonego mienia, a nawet kara pozbawienia wolności do lat 3.

Źródło: KPP Rawa Mazowiecka.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz