27-latek zatrzymany z amfetaminą. Wcześniej skradł tablice rejestracyjne i paliwo w Rawie Mazowieckiej

erawaPowiat
komentarzy

Mundurowi z Rawy Mazowieckiej przy wsparciu tomaszowskich policjantów zatrzymali mężczyznę posiadającego narkotyki. Policyjne ustalenia wykazały, że ta sama osoba dopuściła się również kradzieży tablic rejestracyjnych oraz paliwa na terenie jednej z rawskich stacji paliw. Teraz mężczyźnie grozi kara nawet do trzech lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Rawy Mazowieckiej skontrolowali pojazd, który wjechał na teren miejscowości Chociwek w gminie Czerniewice w miniony piątek (28.02). Osobowym peugeotem poruszał się jedynie 27-letni mieszkaniec powiatu skierniewickiego. W trakcie kontroli mężczyzna zachowywał się irracjonalnie, co wzbudziło podejrzenia mundurowych. Funkcjonariusze stwierdzili, iż kierowca może być pod wpływem alkoholu lub innego środka psychoaktywnego.

Badanie wykazało, że mężczyzna był trzeźwy, jednak pobrano od niego krew do dalszych badań. Podczas przeszukania wnętrza pojazdu ujawniona natomiast została torebka z białym proszkiem. Technik kryminalistyki z tomaszowskiej komendy przy użyciu testera narkotykowego poddał go wstępnym badaniom. Okazało się, iż zabezpieczona substancja w ilości blisko 8 gramów to amfetamina.

Dalsze ustalenia wykazały, że ten sam mężczyzna tydzień wcześniej, będąc w Rawie Mazowieckiej, skradł tablice rejestracyjne innego pojazdu przy wykorzystaniu, których na terenie jednej z rawskich stacji benzynowych wywiózł paliwo o wartości ponad 200 złotych.

27-latkowi za popełnione czyny grozi kara nawet do trzech lat pozbawienia wolności. 
Źródło: KPP Rawa Mazowiecka

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz