28-letni kierowca TIR’a zatrzymany do dyspozycji prokuratury. Mężczyzna uczestniczący w weekendowym karambolu, pomimo mgły, jechał z prędkością około 95km/h…

erawaPowiat
komentarzy

Do dyspozycji rawskiej prokuratury zatrzymany został 28-letni kierowca TIR’a, który brał udział w karambolu w miejscowości Kowiesy niedaleko Rawy Mazowieckiej. W wypadku śmierć poniosły 3 osoby, a 6 z obrażeniami ciała trafiło do szpitali. Najpóźniej do jutra podjęta zostanie deczyja, czy zostaną mu przedstawione zarzuty. 

28-letni kierowca, obywatel Białorusi, został zatrzymany wczoraj w godzinach popołudniowych. Jak wynika z dokonanych ustaleń, a zwłaszcza z zapisów tachografu, bezpośrednio przed uderzeniem w stojące na drodze samochody, poruszał się on z prędkością około 95 km/h, co może wskazywać na niedostosowanie prędkości do obowiązujących ciężkich warunków drogowych. Jak relacjonowali wczoraj policjanci, widoczność ograniczona była zaledwie do kilku metrów.

Śledczy przypuszczają, że właśnie uderzenie przez ten samochód doprowadziło do najpoważniejszych skutków.
– Wciąż prowadzimy czynności, mamy zabezpieczone samochody do dalszych badań i dopiero te badania pozwolą ustalić nam przebieg zdarzenia. Wiemy jak poruszały się poszczególne samochody, ale musi to zostać zweryfikowane dalszymi badaniami. Jest jeszcze za wcześnie by mówić o tym jednoznacznie – tłumaczy pytany o szczegóły zdarzenia,  prokurator rejonowy Andrzej Nowak.

Decyzja co do ewentualnego przedstawienia zarzutów nie została jeszcze podjęta.

Previous Image
Next Image

info heading

info content


Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz