28 siatkarskich drużyn wzięło udział w drugim turnieju siatkówki plażowej w Rawie Mazowieckiej…

erawaSport
komentarzy

Blisko 60-ciu zawodników wzięło udział w tegorocznym turnieju siatkówki plażowej. Druga edycja zawodów przyciągnęła do Rawy Mazowieckiej spore grono zawodników głównie spoza miasta. Jak się okazuje, prosta inicjatywa doskonale pozwala promować rekreacyjne atrakcje Rawy. Boiska, na których rozegrane zostały spotkania, usytuowane są bowiem tuż nad rawskim zalewem. I tylko pogoda w tym roku nie rozpieszczała plażowych siatkarzy…

Piaszczyste boiska nad zalewem w turniejowy weekend faktycznie cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Dzięki zaangażowaniu organizatorów nagle okazuje się, że tuż obok wodnego zbiornika można sprawnie zorganizować widowiskowe wydarzenie sportowe. W tym roku ten fakt potwierdziło blisko 60 zawodników, którzy odwiedzili nasze miasto.
– 28 drużyn, z czego tylko dwie z Rawy Mazowieckiej wzięły udział w tegorocznym turnieju. Są to głównie zawodnicy, którzy już w zeszłym roku mieli okazję zagrać nad rawskim zalewem i postanowili ponownie odwiedzić Rawę – mówi Piotr Strożek, inicjator turnieju.

Tegoroczna edycja zawodów, choć cieszyła się większym zainteresowaniem, została skrócona do jednego dnia rozgrywek. Wszystko na prośbę samych zainteresowanych graczy.
– Jest to udogodnienie głównie dla par przyjezdnych, które biorą udział w turnieju. W ubiegłym roku drużyny musiały przyjeżdżać drugi raz, albo szukać u nas noclegu. To źle wpływało na zainteresowanie imprezą – dodaje Piotr Strożek.

I choć z terenu naszego miasta na występ zdecydowały się tylko dwie drużyny, ogólna frekwencja potwierdza rekreacyjno-sportowy potencjał drzemiący w okolicach zalewu. Potencjał, który lokalnie chyba nie do końca jest wykorzystywany.

Previous Image
Next Image

info heading

info content


Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz