29 wypadków i 74 kierujących na „podwójnym gazie” – tak wyglądały święta na drogach województwa łódzkiego rok temu. Czy w tym roku będzie lepiej?

erawaPowiat
komentarzy

Od jutra, aż do 26 grudnia na drogach województwa łódzkiego będą przeprowadzane działania „Bezpieczny weekend – Boże Narodzenie 2012”. To wyjątkowo niebezpieczny czas na drogach, czas zwiększonego ruchu oraz przedświątecznego zamieszania.

Nasilenie policyjnych działań przewidziane jest głównie na początek i koniec długiego, świątecznego weekendu, a więc na dni 21 oraz 26 grudnia. Funkcjonariusze spodziewają się wtedy wzmożonego ruchu, związanego ze świątecznymi podróżami. Policjantów z drogówek będą w te dni wspierać funkcjonariusze służb prewencji.

Choć nadchodzący czas jest czasem stricte świątecznym, nie będzie pobłażliwości jeśli chodzi o mandaty. Na drogi wyjeżdżają auta wyposażone w wideo rejestratory. Samochody tego typu pojawią się na wszystkich głównych ciągach komunikacyjnych naszego województwa. Policjanci skupią swoją uwagę na respektowaniu obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa i przewożenia dzieci w fotelikach ochronnych, a przede wszystkim będą sprawdzać trzeźwość kierujących.

W dniach 25 i 26 grudnia będą egzekwowane ograniczenia i zakazy poruszania się samochodów ciężarowych o masie przekraczającej 12 ton.

Podczas ubiegłorocznej, podobnej akcji policjanci w województwie łódzkim odnotowali 29 wypadków drogowych. Dwie osoby poniosły śmierć, a 36 osób zostało rannych. Zatrzymano 74 kierujących na „podwójnym gazie”.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz