3 Maja w pełnej krasie. Na Zamku Książąt Mazowieckich w Rawie uczczono go radosnym piknikowaniem

erawaKultura
komentarzy

Rocznicowe obchody uchwalenia Konstytucji 3 Maja stały się doskonałą okazją do świętowania na Zamku Książąt Mazowieckich. Wyjątkowe wydarzenie składało się nie tylko z polowej mszy świętej, ale także koncertu Orkiestry Ochotniczej Straży Pożarnej Rawy Mazowieckiej. Po części oficjalnej odbyła się Rawska Majówka Rodzinna oraz Festyn Organizacji Pozarządowych Ziemi Rawskiej „Radosne Święto”.

Patriotyczne świętowanie po raz kolejny zawędrowało na rawski zamek, gdzie wspólnymi siłami zorganizowano uroczystości z okazji 227 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Mieszkańcy powiatu mieli okazję w dogodnych warunkach wziąć udział w polowej mszy świętej, odprawionej w asyście Orkiestry Ochotniczej Straży Pożarnej z Rawy Mazowieckiej, sztandarów oraz kompanii honorowej 25. Brygady Kawalerii Powietrznej z Glinnika. 

Swój udział w wydarzeniu miały również dzieci, młodzież oraz dorośli z miejskich zespołów artystycznych. 

Całemu świętowaniu towarzyszyły dwie imprezy, które połączyły się w jedno wielkie wydarzenie. Rodzinna Rawska Majówka oraz „Radosne Świętowanie” stały się dobrym planem na 3 Maja w Rawie Mazowieckiej. 

Więcej zdjęć z imprezy możecie zobaczyć tutaj. 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz