3 Maja w Rawie Mazowieckiej wyjątkowo na dziedzicu zamku. Harmonogram wydarzeń na eRawa.pl…

erawaMagazyn
komentarzy

1050 Rocznica Chrztu Polski oraz 225 Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3-go Maja to wydarzenia, które uczczone zostaną jutro (3.05) w Rawie Mazowieckiej. Wszystkie punkty programu odbędą się na terenie Zamku Książąt Mazowieckich.

3maj1W tym roku 3 Maja w Rawie Mazowieckiej jest wyjątkowo obfity w wydarzenia. Uroczystości zaplanowane są od godziny 11:15, po raz pierwszy na dziedzicu rawskiego zamku, gdzie obchody rozpoczną się polową Mszą Św. Tuż po niej, przed zebranymi, wystąpi ze swoim koncertem Chór i Orkiestra Reprezentacyjna Wojska Polskiego. Po oficjalnej części przyjdzie kolej na „Radosne Święto”, a więc Festyn Organizacji Pozarządowych Ziemi Rawskiej.

Czwarta edycja tego wydarzenia to już tradycyjnie okazja do wspólnej zabawy i smakowania przysmaków przygotowanych przez wioski tematyczne. Podczas świętowania nie zabraknie również sportowych atrakcji. Na wszystkich przybyłych czekać będą zawody strzeleckie oraz Bieg Flagi i Konstytucji 3 Maja.

Bieg odbędzie się na dwóch dystansach: 1050 i 4000 m, tak by każdy mógł dobrać odległość adekwatną do swoich możliwości i kondycji. Trasa dystansu symbolicznego zostanie wyznaczona w okolicy Zamku Książąt Mazowieckich. Natomiast trasa biegu głównego będzie przebiegać ulicami: Zamkową, Krzywe Koło, Łowicką (do mostu na rzece Rawce), parkiem miejskim (do ulicy Fawornej), ul. Słowackiego, Armii Krajowej, Pl. Wolności, Kardynała Wyszyńskiego, Pl. Piłsudskiego, Łowicką, Krzywe Koło, Zamkową.

Każdy, kto chce jeszcze zapisać się do udziału w jutrzejszej imprezie sportowej, może dokonać tego tuż przed biegiem w biurze zawodów na stadionie OSiR, które będzie czynne od godz. 11:00 do 13:30. Start biegu o godzinie 14:00.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz