3 miliony na inwestycje wyda w tym roku powiat rawski. Niestety znaczną część tej kwoty pochłoną przekształcenia w szpitalu…

erawaPowiat
komentarzy

Dochody na poziomie ponad 48 milionów złotych i wydatki oscylujące w granicach 50 milionów, to główne założenia budżetu powiatu rawskiego na 2013 rok. Radni jeszcze przed nowym rokiem, jednomyślnie przyjęli tę najważniejszą w roku uchwałę. Niestety inwestycyjnie, 2013 rok będzie wyglądał wyjątkowo mizernie. 

Na inwestycje w przyszłym roku zaplanowano lekko ponad 3 miliony złotych. Kwota nie wygląda najlepiej, tym bardziej, że wśród inwestycyjnych planów najwięcej pochłonie rawski szpital. Na opłaty związane z przekształceniem powiat wyda blisko 2 mln 800 tysięcy złotych. Pisaliśmy o tym w poprzednim artykule – kliknij by przeczytać.

Wśród pozostałych inwestycji wyróżnić można chociażby inwestycje w oświatę. Tu dwa główne zadania: pierwszy etap termomodernizacji budynków Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Rawie Mazowieckiej – koszt 100 tysięcy złotych oraz trzeci etap termomodernizacji w Białej. W tym mieście powiat zainwestuje 30 tysięcy złotych.

Pozostałe wydatki to chociażby inwestycje w drogi. W tym roku powiat rawski przeznaczy na ten cel 112 tysięcy złotych, w postaci dotacji przeznaczonych dla gmin Sadkowice oraz Cielądz. Odpowiednio 41 oraz 71 tysięcy złotych.

20 tysięcy zostanie przeznaczone na opłaty związane z nabyciem praw własności i prawa użytkowania wieczystego od PKP SA, infrastruktury technicznej wchodzącej w skład Rogowskiej Kolejki Dojazdowej. 68 tysięcy to z kolei wydatki na inwestycje związane z tworzeniem „Infrastruktury Regionalnego Systemu Informacji Przestrzennej Województwa Łódzkiego”.

Jak więc widać, finansowy plan powiatu, szczególnie na płaszczyźnie inwestycji, pozostawia wiele do życzenia. Pomimo tego, że radni zagłosowali nad nim jednomyślnie, sami nie ukrywali, że budżet nie napawa zbytnio optymizmem…

 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz