30 groszy więcej za odprowadzenie ścieków i brak podwyżki za pobór wody. RAWiK informuje o proponowanych taryfach jakie prawdopodobnie zaczną obowiązywać w kwietniu…

erawaMiasto
komentarzy

W tym roku obejdzie się bez podwyżki stawek za pobór wody. Rawskie Wodociągi i Kanalizacja zapowiadają jedynie nieznaczny wzrost opłaty za odprowadzanie ścieków. Propozycja RAWiK’u już trafiła do Urzędu Miasta, teraz stawki musi przegłosować lokalna Rada Miasta. 

To, że ceny wody w Rawie Mazowieckiej nie są niskie wiedzą chyba wszyscy. Miasto od lat jest w czołówce samorządów województwa łódzkiego, które posiadają najbardziej wygórowane stawki. W tym roku jednak po części wzrost cen udało się zatrzymać. Wraz z nowymi, kwietniowymi taryfami zaproponowanymi przez RAWiK, o 30 groszy za metr sześcienny zwiększy się jedynie opłata za odprowadzanie ścieków. W przeliczeniu na procenty jest to wzrost o niecałe 5%.
– Na wysokość ceny ścieków ma niewątpliwie wpływ wzrost inflacji, cena energii, która wzrasta oraz wyższe opłaty za umieszczenie rur w drogach, czy podatki. Kierowaliśmy się tak, aby to jak najmniej odbiło się na mieszkańcach – mówi Artur Piotrowski, prezes Rawskich Wodociągów i Kanalizacji.

> Ceny wody i ścieków w ponad 700 gminach w Polsce można porównać klikając tutaj

W tym roku opłata za deszczówkę i wodę pozostaje bez zmian. Galopującą cenę wody udało się powstrzymać między innymi dzięki modernizacji sieci, która jest teraz szczelna i nie ma tak dużego ubytku wody. Prezes RAWiK’u zapowiada, że cena za odbiór ścieków może jeszcze ulec zmianie.
– Ta woda powoli zaczyna nam się bilansować. Jeżeli chodzi o ścieki to przyszły rok powinien być lepszy, bo będzie więcej podłączeń do kanalizacji. Chwilowo dokonaliśmy inwestycji, ale nie mamy jeszcze odbiorców – dodaje prezes Piotrowski.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz