300 złotych za trzeźwienie na komendzie. Policja w województwie łódzkim reguluje wysokość opłat za pobyt na komendzie w celu wytrzeźwienia…

erawaPowiat
komentarzy

300 złotych od Nowego Roku będzie trzeba zapłacić za noc na komendzie Policji. Chodzi o pobyt w celu wytrzeźwienia. Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi informuje o zmianie stawki. Opłata zostaje wprowadzona na mocy Ustawy z dnia 4 stycznia 2013 roku o zmianie ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi.

300 złotych, jak czytamy na stronach internetowych Policji, to kwota, która jest ustalana tylko tymczasowo. Będzie obowiązywała w okresie przejściowym, do czasu określenia przez wojewodę łódzkiego docelowej wysokości opłaty. Ta, jak można wywnioskować z policyjnych zapisów, może być jeszcze wyższa.

My sprawdziliśmy ile osób rocznie będzie musiało w powiecie rawskim wykosztować się na taką zapłatę. Choć Policja nie ma jeszcze tegorocznych statystyk, w poprzednich latach liczba osób pozostających na komendzie celem wytrzeźwienia oscylowała w granicach stu.
– Za ten rok nie mamy jeszcze statystyk, ale na podstawie poprzednich lat możemy stwierdzić, że rocznie jest to około 100 osób. Dokładnie w 2012 roku były to 83 osoby, dwa lata temu było ich 98 – streszcza nadkom. Karolina Sokołowska Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Rawie Mazowieckiej.

Wcześniej za pobyt na komendzie w celu wytrzeźwienia płaciło się 150 zł, jednak 17 stycznia bieżącego roku opłata została całkowicie zniesiona, ze względu na wyrok Trybunału Konstytucyjnego. Uchylił on dotychczasowe przepisy i zakwestionował nowe, które zbyt późno zostały uchwalone przez Sejm.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz