31 wystawionych mandatów i 14 zatrzymanych dowodów rejestracyjnych – tak wygląda podsumowanie policyjnej akcji „Bus” w powiecie rawskim…

erawaPowiat
komentarzy

31 wystawionych mandatów i 14 zatrzymanych dowodów rejestracyjnych. Tak wygląda finał akcji „Bus” na terenie powiatu rawskiego. Akcja ukierunkowana była na kontrolę samochodów ciężarowych, busów i autokarów. Statystyki nie są zbyt optymistyczne, pokazują bowiem jak kiepskie technicznie auta poruszają się po naszych drogach.

Podczas akcji łącznie skontrolowali 45 aut. 31 zmotoryzowanych otrzymało mandaty. Przyczyna nałożenia kar to oprócz nadmiernej prędkości, często również wyjątkowo kiepski stan techniczny kontrolowanych aut. W skrajnych przypadkach funkcjonariusze zatrzymywali także dowody rejestracyjne. 14 kierowców musiało pożegnać się z dokumentem uprawniającym do poruszania się danym pojazdem. Niestety wśród samochodów niesprawnych technicznie znalazł się także jeden autokar.

Akcja prowadzona była w całym województwie. W Łódzkiem podczas 24 godzinnej kontroli skontrolowano 1000 pojazdów, w tym 151 autobusów oraz 378 pojazdów ciężarowych. Ujawniono 141 przekroczeń dopuszczalnej prędkości, czterech kierujących znajdowało się pod wpływem alkoholu. Wystawiono 460 mandatów karnych, a także zatrzymano 104 dowody rejestracyjne.

Akcja, jak zapowiadają mundurowi, będzie niebawem wznawiana…

 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz