Lodowisko przy basenie jeszcze w listopadzie. Jak na razie mieszkańcy nie znają cen…

erawaMiasto
komentarzy

Mieszkańcy Rawy mogą powoli odkurzać swoje łyżwy. Lada moment w mieście powinien rozpocząć się nowy sezon zimowych sportów. W tym roku po raz pierwszy uruchomione zostanie kryte lodowisko przy rawskiej pływalni (ul. Katowicka).

Wszystko jak zapewniają administratorzy obiektu jest dopięte na ostatni guzik, teraz trzeba poczekać na pogodę. Aby obiekt mógł normalnie funkcjonować potrzeba średniej, dziennej temperatury oscylującej w okolicach 5 stopni na plusie. Administratorzy obiektu przypuszczają, że pierwsze uruchomienie lodowiska może nastąpić w okolicach 20 listopada.

Miejska ślizgawka, które zostało utworzone przy basenie ma 30 metrów długości oraz 20 metrów szerokości. Przy lodowisku zainstalowano 100 szafek przeznaczonych dla korzystających z obiektu oraz utworzono specjalne miejsce do suszenia obuwia. Lodowisko ma być przyjazne głównie dla tych osób, które zaczynają swoją przygodę z łyżwami. W przeciwieństwie do „białego orlika”, który funkcjonuje przy Hali Milenium, tu mieszkańcy Rawy będą mogli wypożyczyć łyżwy oraz skorzystać z pomocy instruktora.

Pomimo tego, iż zima za pasem, jak na razie nie jest znany cennik korzystania z obiektu. Na stronie internetowej kompleksu „Aquarium Rawa” nie ma jeszcze żadnych szczegółów na temat zimowych atrakcji.

Oprócz wspomnianego lodowiska przy ulicy Katowickiej, w mieście dostępny będzie także „biały orlik”, który znajduje się przy Hali Sportowej Millenium. Tam mieszkańcy mogą korzystać z rozkładanej, niezadaszonej tafli o wymiarach 17,5 na 30 metrów. Dostęp do tego lodowiska, podobnie jak w roku ubiegłym, będzie bezpłatny.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz