33-latek podrabiał dokumenty i wykradał pieniądze z firmy, w której pracował. Dzięki oszustwom wzbogacił się o 180 tysięcy złotych

erawaPowiat
komentarzy

Policjanci z Wydziału Kryminalnego zatrzymali i przedstawili zarzuty oszustwa gospodarczego oraz podrabiania dokumentów 33-latkowi z powiatu tomaszowskiego. Mężczyźnie grozi do 8 lat pozbawienia wolności. 

Do zatrzymania podejrzanego doszło w minioną środę (18.11). Dokonali go rawscy kryminalni zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej i korupcji. W trakcie przeszukania jego mieszkania policjanci zabezpieczyli dokumentację oraz znaleźli ponad 6 gramów marihuany. Po „konfrontacji” z materiałem dowodowym, gromadzonym przez śledczych od ponad pół roku, 33-latek przyznał się do zarzucanych mu czynów.

Mężczyzna podrabiał dokumentację w firmie, w której był zatrudniony, stanowiącą podstawę do wypłaty świadczeń za wykonane usługi i podawał w nich swój numer konta bankowego. Wspomniana firma,  na podstawie przedstawianych przez niego dokumentów, dokonywała przelewów za rzekome usługi wykonawców, nie wiedząc, że pieniądze w rzeczywistości wpływają na rachunek ich nieuczciwego pracownika. W ten sposób mężczyzna wzbogacił się o 180 tysięcy złotych.
– Możliwe, że to jeszcze nie koniec sprawy.  Po analizie dokumentów, zabezpieczonych w trakcie przeszukania, okaże się, czy lista zarzutów będzie dłuższa. Na poczet przyszłych kar i grzywien policjanci zabezpieczyli majątek tomaszowianina o wartości 40 tysięcy złotych – tłumaczu mł. asp. Małgorzata Lewandowska z KPP w Rawie Mazowieckiej. 

Za oszustwa podejrzanemu grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności, natomiast za posiadania marihuany musi liczyć się z karą do 3 lat więzienia.
Źródło: KPP Rawa Mazowiecka

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz