34 tysiące złotych otrzyma w tym roku rawski Uniwersytet III Wieku. Środki pochodzące z drugiej transzy dofinansowania zostaną przeznaczone na zajęcia sportowe i językowe.

erawaMiasto
komentarzy

Rawski Uniwersytet III Wieku w ubiegłym roku otrzymał dofinansowanie w wysokości ok. 68 tysięcy złotych. Pierwsza część kwoty już została wykorzystana na zakup sprzętu i podręczników dla studentów seniorów. Kolejne pieniądze również mają swoje przeznaczenie.

Uniwersytet III Wieku działa w Rawie Mazowieckiej od 2009 roku i obecnie zrzesza 167 studentów, dla których przeznaczone zostają środki pozyskane z funduszy Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.

Kwota 34 tysięcy złotych, która w tym roku wspomoże budżet uniwersytetu, zostanie przeznaczona głównie na zajęcia sportowe, które mają wzmocnić studentów seniorów. Nie są to jedyne środki, o które zawalczy uniwersytet. W marcu zostanie złożony kolejny wniosek o dofinansowanie zajęć informatycznych i artystycznych, które już teraz cieszą się dużym zainteresowaniem.

Studenci Uniwersytetu III Wieku, ilością podejmowanych działań, mogą zawstydzić młodych ludzi. Dla nich przynależenie do takiej grupy jest mobilizacją do wyjścia z domu, ale i szansą nawiązania nowych znajomości. Warto zaznaczyć, że uniwersytet wciąż prowadzi nabór studentów.

 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz