4 medale młodzików klubu MLUKS „RAWA”. Rawscy lekkoatleci osiągają sukcesy niezależnie od wieku zawodnika…

erawaSport
fot. mluks-rawa.pl
komentarzy

Podczas Halowych Mistrzostw Województwa Młodzików, jakie w końcu stycznia odbyły się w Łodzi, debiutująca na zawodach tej rangi grupa młodzików klubu MLUKS „RAWA” zdobyła 4 medale. Zawodnicy mieli utrudnione zadanie, ponieważ mistrzostwa miały charakter otwarty i na starcie stanęli przedstawiciele wielu klubów spoza województwa łódzkiego.

Rawscy lekkoatleci stając na starcie musieli zmierzyć się z trudnymi przeciwnikami, w mistrzostwach bowiem wzięli udział również zawodnicy ze ścisłej czołówki w kraju. Najlepiej podczas zawodów spisała się Michalina Warulik, która zdobyła brązowy medal na 300 m (47.39) oraz zajęła w finale A, biegu na 60 m, piąte miejsce z nowym rekordem klubu 8.50. Zawodniczka drugi raz w tym roku poprawia najlepszy klubowy wynik na tym dystansie.

Również brązowy medal, tym razem na 1000 m, wywalczył Jakub Jędras. Pozostałe dwa medale, po wytrwałej walce, trafiły do Patryka Pawlaka – srebrny oraz Macieja Budzińskiego – brązowy, którzy startowali na dystansie 2000 m. Z pozostałych zawodników obiecujący rezultat uzyskał biegający w finale B, na 60 m Przemysław Pietrzak – 7.84 (rekord życiowy i 9 lokata). Wszyscy z opisanych zawodników dopiero weszli w wiek młodzika, dlatego można spodziewać się, że to dopiero początek odnoszonych sukcesów.

Bardzo dobry wynik na 600 m uzyskał biegający poza konkurencją Kacper Gos – 1.34.23. Kacper mimo, że nie jest jeszcze młodzikiem (rocznik 2001) okazał się najlepszy w tej konkurencji pokonując starszych rywali. Wynik Kacpra według aktualnych statystyk jest zdecydowanie najlepszy w kraju w kategorii dzieci (następnego zawodnika wyprzedza o ponad 16 sekund) i trzeci w kategorii młodzików.
Start w HMWMł oraz ubiegłoroczne występy zaowocowały powołaniami do kadry wojewódzkiej młodzików Michaliny i Marceliny Warulik, Dominiki Stępniak, Kuby Jędrasa i Szymona Staronia.

Relacja: mluks-rawa.plskróty erawa.pl.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz