40 deklaracji w tydzień. Urząd Miasta cały czas zbiera deklaracje pobytu dzieci w miejskim żłobku. Właściwa rekrutacja ma ruszyć na początku maja…

erawaMiasto
komentarzy

Około 40 osób złożyło wstępne deklaracje pobytu dziecka w budowanym w Rawie Mazowieckiej żłobku. Dokumenty pozwalają urzędnikom zorientować się jak wygląda wstępne, ale już mocno konkretne zapotrzebowanie na tego typu opiekę. Co ważne, złożenie deklaracji nie jest równoznaczne z zarezerwowaniem w obiekcie, miejsca dla swojej pociechy.

Właściwy nabór do żłobka ma bowiem ruszyć w maju. Deklaracje, które ratusz przyjmuje w chwili obecnej stanowią formę sondażu, który pozwoli precyzyjnie zorientować się w zapotrzebowaniu, chociażby na opiekę w konkretnych wiekowych grupach.
– Deklaracje mają przede wszystkim na celu, żeby zobaczyć jakie grupy wiekowe do nas przyjdą i mniej więcej w jakich godzinach rodzice oczekują, że ten żłobek będzie czynny – mówi Jolanta Kosińska z Urzędu Miasta w Rawie Mazowieckiej.

Ze złożonych druków wynika, że największe zainteresowanie jest grupą 2-3 latków, ale dopiero planowana na maj rekrutacja da odpowiedź na pytanie, czy wszystkie 74 miejsca zostaną wypełnione. Właściwe wnioski będą przyjmowane już przez dyrektora żłobka, który w czerwcu poinformuje o ostatecznym rozstrzygnięciu rekrutacji.  Warto podkreślić, że składane dotychczas deklaracje nie mają wpływu na kolejność przyjęć. Przy dużym zainteresowaniu placówką, o pierwszeństwie będą decydować ustalone kryteria.
– Z pewnością mieszkańcy Rawy będą mieć pierwszeństwo, poza tym podstawowym kryterium będzie to, czy obydwoje rodziców pracuje lub czy są oni niepełnosprawni – uzupełnia naczelnik Kosińska.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz