Aż sześć kolizji jednego dnia. Rawska policja apeluje o ostrożność

erawaPowiat
fot. KPP Rawa Mazowiecka
komentarzy

Wczoraj na drogach powiatu rawskiego doszło do kilku zdarzeń drogowych, które zabezpieczali policjanci. Na szczęście nie okazały się one groźne w skutkach. Funkcjonariusze apelują o ostrożność, pogoda nas nie rozpieszcza.

W czwartkowe przedpołudnie (30.12) w Ossie, doszło do zderzenia się lusterkami na łuku drogi kierującego oplem i citroenem. Obaj kierowcy zostali ukarani mandatami karnymi.

Kolejne zdarzenie miało miejsce około 13:00 w Rawie na ulicy Zamkowa Wola. 39-latka kierująca land roverem nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze i najechała na tył forda. Kobieta została ukarana mandatem.

Po niecałej godzinie doszło do kolejnego zdarzenia na ulicy Sobieskiego, gdzie 25-letni kierujący chevroletem, podczas manewru cofania, nie zauważył suzuki i doprowadził do zderzenia. W tym przypadku również kierujący został ukarany mandatem.

Do nieprawidłowego manewru cofania doszło także na parkingu przy jednym z marketów w Rawie. Mieszkanka Tomaszowa kierując volkswagenem uderzyła w toyotę. Na tym samym parkingu po godzinie podczas cofania kierujący volvo nie zachował dostatecznej ostrożności, w wyniku czego uderzył w prawidłowo jadącego volkswagena multivana.

Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło również na drodze wojewódzkiej 725. 38-latek kierujący zespołem pojazdów daf wraz z naczepą nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze. Aby nie uderzyć w auto, które zatrzymało się przed przejazdem kolejowym wykonał energiczny manewr omijania. W wyniku tego zjechał do rowu, stracił panowanie nad pojazdem, po czym samochód przewrócił się na bok. Jednak w poważnie zapowiadającym się zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

Sprawcy tych wszystkich zdarzeń byli trzeźwi, zostali ukarani przez policjantów mandatem i punktami karnymi.

Policjanci apelują o ostrożność oraz przestrzeganie przepisów ruchu drogowego! Obecna aura  stwarza trudne warunki na drodze, wymagające od uczestników ruchu szczególnej rozwagi i wyobraźni. Powinniśmy znacznie ograniczyć prędkość oraz ważyć każdą podejmowaną na drodze decyzję.
Źródło: KPP Rawa Mazowiecka.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz