Piesza potrącona na oznakowanym przejściu. Kierowca był trzeźwy

erawaMiasto
komentarzy

Rawscy policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło na jednej z głównych ulic miasta. Na oznakowanym przejściu dla pieszych doszło do potrącenia 62-latki. Kobieta trafiła do szpitala. Apelujemy do kierowców o ostrożną i bezpieczna jazdę!

Do wypadku drogowego doszło w miniony czwartek (26.05) kilka minut po godzinie 15.00 na ulicy Jerozolimskiej w Rawie Mazowieckiej. 47-letni kierujący fordem potrącił na oznakowanym przejściu dla pieszych 62-letnią mieszkankę Rawy. Kobieta z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala. Mężczyzna powiedział policjantom, że nie zauważył kobiety. Zarówno kierowca jak i piesza byli trzeźwi.

fot. KPP Rawa Maz.

Pamiętajmy!

Przejścia dla pieszych to miejsca bardzo newralgiczne, a wypadki z udziałem pieszych są z reguły najbardziej tragiczne w skutkach.

Kierujący pojazdem zbliżając się do przejścia dla pieszych, jest obowiązany:

  • zachować szczególną ostrożność,

  • zmniejszyć prędkość tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego znajdującego się na tym przejściu albo na nie wchodzącego i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na tym przejściu albo wchodzącemu na to przejście.

Nowe regulacje prawne nie zwalniają również pieszego z obowiązku zachowania szczególnej ostrożności podczas wchodzenia i przechodzenia przez jezdnię lub torowisko oraz korzystania z przejścia dla pieszych. W dalszym ciągu zabrania się także pieszemu wchodzenia na jezdnię bezpośrednio przed jadący pojazd, w tym również na przejściu dla pieszych – mówi mł. asp. Agata Krawczyk, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Rawie Mazowieckiej.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz