5 lat więzienia za uszkodzenie dwóch samochodów? Pijany 25-latek w rękach policji

erawaMiasto
komentarzy

Rawscy policjanci, dzięki reakcji świadków, zatrzymali mężczyznę, który chwilę wcześniej uszkodził dwa samochody. 25-latek trafił do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty.

Wczoraj (23.01) około godziny 22:00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Rawie Mazowieckiej otrzymał zgłoszenie o uszkodzeniu samochodu. Do zdarzenia doszło na ulicy Batorego.

Mundurowi niezwłocznie pojechali na miejsce i ustalili, że kierujący skodą fabią, 19 – letni mieszkaniec powiatu rawskiego, jadąc ulicą Batorego zauważył idącego środkiem jezdni mężczyznę. Użył klaksonu i zwrócił mu uwagę. Oburzony tym faktem pieszy kopnął w drzwi uszkadzając pojazd.

Mężczyzna oddalił się w nieznanym kierunku. Po chwili policjanci otrzymali kolejne zgłoszenie. Wynikało z niego, że młody mężczyzna wyszedł na jezdnie wprost pod nadjeżdżający samochód marki opel Astra i uderzył w lusterko, ale nie uszkodził go.

Kiedy kierujący nim 42-leni mieszkaniec Białej Rawskiej wraz z pasażerką chcieli zwrócić uwagę – zobaczyli, jak uderza on ręką w tylną szybę toyoty stojącej na parkingu. Nie pozostawili tego obojętnie, poinformowali policję.

Funkcjonariusze po chwili zatrzymali sprawcę, któremu konieczne było udzielenie pierwszej pomocy. Na miejscu zdarzenia przeprowadzili oględziny uszkodzonych samochodów, przesłuchali świadków, wykonali dokumentację fotograficzną oraz zabezpieczyli ślady.

Podejrzewany  został zatrzymany w policyjnym areszcie. Był nietrzeźwy. Badanie wykazało blisko 2 promile alkoholu w jego organizmie.

Za to przestępstwo – zniszczenia mienia grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Źródło: KPP Rawa Mazowiecka 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz