5 medali i drużynowe zwycięstwo dla MLUKS „RAWA”. Ogólnopolskie Biegi Przełajowe LZS w Wolborzu dobrym czasem rawskiego klubu

Podczas sobotnich (7.10) Ogólnopolskich Biegów Przełajowych LZS w Wolborzu zawodnicy MLUKS „RAWA” zdobyli 5 medali, a drużynowo nie dali szans rywalom zajmując zdecydowanie pierwszą lokatę.

Jeden złoty, trzy srebrne oraz jeden brązowy medal zdobyty indywidualnie, a także pierwsze miejsce spośród 39 klubów, które na zawody zjechały z różnych rejonów kraju. To wynik sobotnich Ogólnopolskich Biegów Przełajowych LZS w Wolborzu, na starcie których stanęły cztery dziewczyny i Wojtek Sowik.

Wojtek zdobył zloty medal na 5000 m po w pełni kontrolowanym, bardzo spokojnym biegu. Rywale podeszli z dużym respektem do walki z czołowym młodzieżowcem w kraju. Więcej walki i dramatyzmu było u pozostałych rawskich medalistów, a w zasadzie medalistek. Magda Ciołak, która po wyczerpującym sezonie letnim i wicemistrzostwie kraju powoli wchodzi w przygotowania do nowego sezonu, zdobyła srebro na 2000 m.

W roczniku 2004 dziewcząt trójka zawodniczek MLUKS-u szybko wysforowała się na czoło biegu. Tempo do końca wytrzymała ubiegłoroczna złota medalistka Natalia Borowiec zajmując ostatecznie drugą lokatę. W walce o złoto przeszkodziła utalentowanej sprinterce kontuzja kolana, którą leczy od kilkunastu dni. Miejsce na podium, tuż przed metą, straciła Klaudia Stępniewska (4 lokata).

W roczniku 2005 duet: Basia Woźniak i Kalina Gos, stanął na drugim i trzecim stopniu podium. Szczególnie zadowolona była Kalina, która ostatnio na dużych imprezach wypadała poniżej swoich oczekiwań.

Na wysokiej pozycji znalazł również Szymon Staroń (6), dla którego wszystkie dystanse powyżej 800 m są dosyć egzotyczne, ale tej jesieni radzi sobie na nich bardzo dobrze, co mamy nadzieję jest zapowiedzią szybkiego biegania Szymona zimą w hali.
– Zawody w Wolborzu mają formułę otwartą ale przyjeżdżają na nie nierzadko czołowe kluby specjalizujące się w biegach przełajowych. Od 4 lat nie schodzimy z podium tej imprezy. To świadczy o sile naszego klubu i ciągłości szkolenia – komentuje wyniki zawodów Jarosław Wasiak, trener MLUKS „RAWA”.