5 milionów złotych na szkolenia uchodźców z Ukrainy w regionie łódzkim. Środki rozdysponuje Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna

erawaMiasto
komentarzy

W odpowiedzi na trudną sytuację obywateli Ukrainy, którzy uciekli przed wojną Łódzka SSE uruchamia specjalną rundę naboru w programie szkoleniowym. Firmy zatrudniające uchodźców z Ukrainy będą mogły ubiegać się o dofinansowanie szkoleń dla nich, co pozwoli im zdobyć nowe umiejętności, zawody, dostosować się do wymagań rynku pracy. A wszystko przy zniesieniu okresu karencji. 

O specjalnych bonach podczas poniedziałkowego spotkania (4.07) mającego miejsce w rawskim salonie kosmetycznym prowadzonym przez Fundację Galini mówił między innymi, minister rozwoju i technologii Waldemar Buda. Szkolenia to kluczowa pomoc w procesie asymilacji obywateli Ukrainy dotkniętych przez wojnę, a którzy chcieliby rozpocząć w Polsce nowe życie.
– Takie projekty jak Strefa RozwoYou2 to kolejny dowód na to, jak bliscy są dla Polski nasi wschodni sąsiedzi. Dla mnie, jako ministra rozwoju i technologii ważny jest też głos przedsiębiorców. Dlatego cieszę się, że dziś ogłaszamy projekt, dzięki któremu Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna przekaże bony rozwojowe o łącznej wartości 5 mln zł na szkolenia dla uchodźców z Ukrainy. Dzięki temu rodzimi przedsiębiorcy zyskają wykwalifikowanych pracowników, a obywatele Ukrainy niezbędną im do nowej pracy wiedzę – podkreśla minister rozwoju i technologii Waldemar Buda.

W woj. łódzkim obecnie zarejestrowanych jest 35 188 uchodźców wojennych z Ukrainy, w tym większość stanowią kobiety. Dzięki synergii działań ŁSSE może połączyć firmy z potencjalnymi pracownikami, a następnie przekazać środki na przeszkolenie ich. Będzie to możliwe dzięki projektowi Strefa RozwoYou2, w ramach którego ŁSSE przekazuje bony rozwojowe o wartości 9240 zł na jednego pracownika (z 20% wkładem własnym pracodawcy) oraz organizację HR mixerów, spotkań podczas których przedsiębiorcy, obcokrajowcy uciekający z obszarów wojny i firmy pośredniczące będą mogły poznać swoje oferty i zaproponować zatrudnienie.
– Przedsiębiorcy z terenu WŁ zgłaszali potrzeby dedykowanych rozwiązań dla uchodźców, których zatrudniają, jak np.; szkolenia z języka polskiego czy specjalistyczne kursy umożliwiające szybkie wejście na rynek pracy. Jako ŁSSE dysponujemy wieloma narzędziami, w porozumieniu z Urzędem Marszałkowskim Woj. Łódzkiego wprowadziliśmy zmiany w projekcie umożliwiające przyznanie preferencyjnych warunków dla MŚP z woj. Łódzkiego którzy zatrudniają lub planują zatrudnić uchodźców – mówi Marek Michalik, prezes zarządu ŁSSE.

W ramach dedykowanej rundy naboru na bony rozwojowe Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna zaoferuje MŚP z województwa łódzkiego możliwość przeszkolenia uchodźców, którzy są zatrudnieni na wszystkich rodzajach umów cywilno-prawnych bez okresu karencji 3 miesięcy. ŁSSE sfinansuje udział w szkoleniach, kursach czy innych usługach rozwojowych ze wszystkich branż znajdujących się w bazie usług rozwojowych. Dodatkową zaletą będzie pomoc tłumacza w procedurze zapisu na usługi rozwojowe.

Więcej na temat możliwości pozyskiwania środków na wspomniane szkolenia znajdziecie –> tutaj.

Previous Image
Next Image

info heading

info content


Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz