5 największych błędów przy wyborze rękawic bokserskich. Sprawdź!

erawaMagazyn
      Artykuł sponsorowany
komentarzy

Zakup odpowiednich rękawic bokserskich to duże wyzwanie dla wielu osób. Zwłaszcza początkujący w tej dziedzinie sportowcy często posiadają za małe, za duże albo niedopasowane do ich przeznaczenia ochraniacze na dłonie. Obecnie na rynku można znaleźć mnóstwo różnych rękawic bokserskich o wielu parametrach. Jak się w tym efektywnie odnaleźć? Wystarczy, że już teraz przeczytasz o pięciu największych błędach przy wyborze rękawic bokserskich w naszym artykule. Nie przegap tych informacji!

1. Niewłaściwy rozmiar rękawic bokserskich
Na początek warto podkreślić, iż rękawice bokserskie profesjonalne otacza się specjalną pianką, która amortyzuje uderzenia. Czasami przez to mogą one wyglądać na większe i cięższe niż są w rzeczywistości. Waga i wielkość rękawic zazwyczaj nie idzie w parze z ich rozmiarem. Dlatego należy szczególnie uważać na to, aby przy ich wyborze nie kierować się wyłącznie wrażeniem wizualnym. W dodatku wielkość zewnętrzna rękawic bokserskich różnych producentów może się od siebie znacznie różnić. Nawet jeżeli oba modele posiadają tę samą wagę.

2. Niedopasowanie rękawic bokserskich do ich przeznaczenia
Wszystkie dostępne na rynku rękawice bokserskie dedykuje się trenowaniu różnych odmian tej dziedziny sportu. Inne ochraniacze na dłonie trzeba kupić przy regularnym ćwiczeniu Muay Thai (boks tajski), inne zaś do sparingów już na same walki. Bardzo ważna jest waga rękawic bokserskich. Gdy są za lekkie albo zbyt ciężkie, można w prosty sposób zrobić krzywdę przeciwnikowi zaledwie jednym, niewyważonym odpowiednio ciosem.

3. Niedostosowanie jakości rękawic bokserskich do swoich potrzeb
Wiele osób, które rozpoczynają swoją przygodę ze sportami walki, kupuje najtańsze rękawice na treningi. Jest to zrozumiałe, że nie każdy ma ochotę wydawać spore pieniądze na zajęcie, którego jeszcze dobrze nie zna i nie wie, czy je polubi na stałe. Przy wyborze dobrych rękawic bokserskich nie obowiązuje ani zasada im coś jest droższe, tym ma wyższą jakość, ani metoda stopniowego dokupowania lepszych akcesoriów do treningu. Ochraniacze na dłonie do trenowania mają różne parametry i ceny. A kupując pierwsze z brzegu rękawice, ryzykujesz kontuzją już na samym starcie swojej przygody ze sztukami walki.

4. Niewłaściwy typ rękawic bokserskich
Rękawice wiązane są częstym wyborem profesjonalistów podczas walk zawodowych. Jednak podczas treningu nakładają ochraniacze na dłonie z rzepem. Powodem jest fakt, że bardzo szybko się je wkłada i zdejmuje bez pomocy innych osób. Dlatego polecamy ci wyłącznie tego typu rękawice bokserskie. Pamiętaj, że szeroki rzep zapewni ci odpowiednie usztywnienie nadgarstka, a także będzie wolniej się zużywał.

5. Niedostateczna wentylacja dłoni w rękawicach bokserskich
Właściwy system wentylacji to obowiązkowa cecha każdych odpowiednich rękawic bokserskich. To ma ogromny wpływ na komfort ich użytkowania. W rękawicach dedykowanych trenowaniu sztuk walki dłonie bardzo szybko się pocą. Dlatego każde z nich powinny mieć dobre systemy wentylacji umieszczone zawsze po wewnętrznej stronie tych ochraniaczy. Te metody na przepływ powietrza mogą mieć różne nazwy w zależności od producentów.

Odpowiednie dbanie o dłonie podczas treningów sztuk walki to niezwykle ważne zadanie. To dzięki nim możesz efektywnie funkcjonować każdego dnia, a także osiągać lepsze wyniki w sporcie. Dlatego zawsze pamiętaj o zakupie porządnych rękawic bokserskich, jak i stosowaniu pod nimi owijek bokserskich. To zapewni ci pełny komfort, a także odpowiednią higienę rąk w trakcie wysiłku.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz