50 mandatów za przechodzenie w niedozwolonym miejscu. Piesi w Rawie nie liczą się z przepisami…

erawaMiasto
komentarzy

Mieszkańcy Rawy Mazowieckiej permanentnie ignorują przejścia dla pieszych. Miesięcznie policjanci wystawiają blisko 50 mandatów dotyczących przechodzenia przez jezdnię w niedozwolonym miejscu. Prym, jeśli chodzi o takie wykroczenia, wiedzie ulica Konstytucji 3 Maja.

fot. To przejście przez jezdnię zakończyło się 50 zł mandatem.

Przykład z ulicy Konsytuacji faktycznie budzi najwięcej kontrowersji. Gdy w okolicach ronda powstało centrum handlowe „Rawa Mode”, ruch pieszych w tej części miasta znacząco się zmienił. Wiele osób przechodziło przez ulicę skracając drogę od galerii do drogerii „Rossmann”, czy popularnej „Biedronki”. Mimo bliskości przejścia usytuowanego przy rondzie, przechodnie nagminnie przechodzili w niedozwolonym miejscu. Widząc tę sytuację, Policja wraz z miejskimi służbami postarała się o nowe przejście, które „na skróty” łączy galerię ze sklepami po drugiej stronie drogi. Mimo dobrych chęci, rozwiązanie i tak nie zdało egzaminu, piesi przechodzą gdzie popadnie…
– Przejście przez jezdnię w miejscu nieoznaczonym jest dozwolone wtedy, kiedy od przejścia jest nie dalej jak 100 metrów. Tam z zachowaniem szczególnej ostrożności można przejść. W ciągu ulic na terenie miasta takich miejsc nie ma – tłumaczy zastępca komendanta Policji mł. insp. Marek Grzegory.

Posłuchaj wypowiedzi policjanta: [audio: http://www.erawa.pl/wp-content/audio/Marek_Grzegory_o_przejsciach.mp3]

Jak informuje komendant, miesięcznie policjanci wystawiają blisko 50 mandatów za podobne drogowe wykroczenia. Niestety nawet karanie nie zmienia mentalności rawian.
– To jest nasze bezpieczeństwo. Jeżeli my nie zaczniemy sami myśleć i zachowywać się tak jak powinniśmy, to inni, w tym młodsi, biorą z nas przykład – podkreśla inspektor Grzegory.

Tylko kilka chwil naszej obserwacji pozwoliło potwierdzić negatywne zjawisko:

Previous Image
Next Image

info heading

info content


Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz