50 osób bliżej poznało rzekę Rawkę. Wszystko dzięki pierwszemu Rajdowi od źródeł Rawki

erawaSport
komentarzy
Około 95 kilometrowa trasa a na niej 50-ciu śmiałków, którzy postanowili bliżej poznać wspaniałą okolicę rzeki Rawki. Rajd przejechał również przez powiat rawski. 

Rowerzyści wystartowali z Turobowic (gmina Koluszki) z samego rana w sobotę (29.06). Na początku trasy odważnych było kilkudziesięciu, ale po drodze do ekipy dołączyli kolejni uczestnicy i finalnie do ujścia rzeki Rawki dojechało 50 osób.
Założenie wydarzenia było świetne w swej prostocie. Przejechać jak najbliżej rzeki, tak, by móc poznać jej niezwykłe sąsiedztwo. Nic więc dziwnego, że pierwszy przystanek odbył się w Rawie Mazowieckiej, gdzie najpierw uczestnicy zjedli lody nad Zalewem Dolna, a później przemieścili się na teren Zamku Książąt Mazowieckich, gdzie oprócz punktu nawadniania czekał na nich Jerzy Koprowski z Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Rawskiej. Specjalnie dla rowerzystów opowiedział fragment historii naszego zabytku. 
— Mogliśmy wysłuchać opowieści o powstaniu zamku i dlaczego występują w nim różne kolory cegieł. Nie zabrakło też historii o synu właściciela zamku, uduszonej żonie, a także o piwnicach w mieście, które są wybudowane z cegieł zamkowych – mówi Krzysztof Duda z Jeleni w Terenie, czyli współorganizator wydarzenia. 
 
Poruszanie się w bliskim sąsiedztwie Rawki sprawiło, że uczestnicy musieli zmierzyć się z różną nawierzchnią. Był asfalt, bruk, polne drogi, ścieżki rowerowe, drogi szutrowe, ale nie zabrakło też piasku. 

Cała podróż zakończyła się w Nowych Kęszycach, gdzie nastąpiło zamknięcie rajdu, dekorowanie uczestników i gratulacje wielu życiówek. 

Już niebawem, bo w sierpniu kolejna edycja rajdu. O szczegółach będziemy Was informować.

Previous Image
Next Image

info heading

info contentFot. Ewa Grabska

 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz