6-letni Jaś zwrócił znaleziony portfel. Promujemy dobre przykłady

erawaMiasto
fot. KPP Rawa Mazowiecka
komentarzy

Kilkuletni mieszkaniec Warszawy wykazał się dużą odpowiedzialnością, a przede wszystkim uczciwością. Chłopiec będąc w odwiedzinach u swojej babci w Rawie Mazowieckiej znalazł w parku portfel z pieniędzmi. Przyniósł go do rawskiej komendy, a zguba wróciła już do właściciela.

W połowie maja do Komendy Powiatowej Policji w Rawie Mazowieckiej zgłosiła się kobieta z 6-letnim synem, który w parku na jednej z ławek znalazł portfel. Było w nim ponad 200 złotych, ale niestety żadnych  dokumentów.

Po kilku dniach do rawskiej komendy zgłosiła się mama innego chłopca, mieszkańca powiatu rawskiego, który będąc w parku zgubił portfel. Właściciel zguby to również kilkuletni chłopiec, dla którego największe znaczenie miał sam portfel, ponieważ był pamiątką po jego dziadku.

Dzięki uczciwemu młodemu znalazcy, zguba wróciła do właściciela. Mama chłopca, który zgubił portfel przekazała dla uczciwego 6-latka prezent. Komendant Powiatowy Policji w Rawie Mazowieckiej mł. insp. Piotr Bartkiewicz wręczył babci dyplom dla wnuczka oraz drobne prezenty, z prośbą o przekazanie gdy następnym razem chłopiec znowu przyjedzie w odwiedziny.

Jak się okazało do zgubienia portfela doszło podczas pikniku organizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Rawie Mazowieckiej. Gdy dowiedział się o tym dyrektor wspomnianej placówki – Zbigniew Pacho, postanowił przekazać również w prezencie książkę. Komendant nie szczędził słów uznania za właściwą postawę, która może być wzorem dla innych osób. W tym przypadku dumni mogą być również rodzice 6-latka, którzy kształtują u swojego dziecka właściwe rodzaje zachowań i postaw. Gratulujemy.
Źródło: KPP Rawa Mazowiecka.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz